שינויים בצמרת: חילופי אלופים בפיקוד המרכז

בטקס שנערך במעמד הרמטכ"ל גדי איזנקוט במפקדת פיקוד המרכז בירושלים מונה האלוף רוני נומה למפקד הפיקוד במקום האלוף ניצן אלון, שכיהן בתפקיד בשלוש השנים האחרונות. "מדובר באחד מהתפקידים המאתגרים והחשובים בצה"ל", אמר הרמטכ"ל

טקס חילופי המפקדים, היום (דו"צ)

חילופי מפקדים בצמרת צה"ל: האלוף רוני נומה מונה היום (רביעי) למפקד המרכז, במקומו של האלוף ניצן אלון שסיים את תפקידו לאחר כשלוש שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טקס החילופים נערך במפקדת הפיקוד בירושלים, במעמד הרמטכ"ל גדי איזנקוט. "מדובר באחד האתגרים הגדולים והמשמעותיים בצה"ל", אמר איינזנקוט בהתייחסו לתפקיד. "מאות האירועים, ניסיונות הטרור והפיגועים - הם תזכורת יומיומית לקשיים המאפיינים גזרה ייחודית זו. השקט היחסי שאפיין את תקופת פיקודו של ניצן אלון, הוא תוצר של מקצועיות, חתירה למגע, מוכנות מבצעית ובעיקר דריכות המפקדים והכוחות שמונעים את התפרצות הטרור ומבטיחים את שלומם של אזרחי מדינת ישראל ותושביה".

אייזנקוט הוסיף כי "ארגוני הטרור ביהודה ושומרון פועלים מדי יום על-מנת לנסות לפגוע באזרחים ובכוחות הפועלים במרחב. באופן פעילותכם, מבטיחים את שלומנו.מצאתי פיקוד דרוך, עוצמתי ומוכן לכל אתגר. מוכנותכם, היא שתבטיח את הצלחתנו בכל עימות, אם נדרש אליו".

"מערכת מיומנת של מאבק בטרור"

במעמד חילופי התפקידים אמר האלוף היוצא אלון כי "מלאכת הפיקוד היא חלק במסע שליחים ארוך, היסטורי, העובר ממפקד למפקד ומדור לדור. אני מעביר היום את הפיקוד על פיקוד המרכז באמצע עלייה תלולה ובדרך מלאת מהמורות. אבל הגוף ערוך ומוכן להמשיך במסע כמערכת מיומנת של מאבק בטרור, תיאום ביטחוני ואזרחי הדוק, ובמוכנות גבוהה לחירום".

האלוף רוני נומה אמר כי הועברה לידיו זכות ואחריות גדולה מידיו של האלוף אלון. "אתגרי השעה מגוונים, מורכבים, רווי מתחים וניגודים גם יחד. נעשה כל שביכולתנו לא לפגר אחר המציאות ולא לחסוך כל מאמץ כדי לזהות תורפה ושינוי ולהקדים במענה", חתם.