פעיל ימין קיצוני נעצר לחצי שנה

שר הביטחון יעלון חתם על צו המעצר של מרדכי מאייר, תושב מעלה אדומים, בשל "מעורבותו בפיגועי טרור שאירעו לאחרונה". מדובר במעצר מנהלי ראשון במסגרת המאבק הנוכחי בטרור היהודי. בארגון "חננו" תקפו את ההחלטה: "איבוד שליטה במשרד הביטחון"

ההצתה בכנסיית הלחם והדגים (כבאות צפון)

המאבק בטרור היהודי עולה מדרגה - מעצר מנהלי ראשון: לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה אישר היום למערכת הביטחון להוציא צו מעצר מנהלי לשלושה פעילי ימין קיצוני - הערב (שלישי) נעצר בצו מנהלי לחצי שנה מרדכי מאייר, תושב מעלה אדומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הביטחון יעלון חתם הערב על צו המעצר של מאייר "במסגרת מעורבותו בפעילות אלימה ובפיגועי טרור שאירעו לאחרונה כחלק מקבוצת טרור יהודית", כך נמסר מלשכת שר הביטחון. שלשום הוצא נגד מאייר צו מעצר בית מנהלי והרחקה מיהודה, שומרון, ירושלים, יד בנימין וצפת. בשבוע שעבר הוא שוחרר בתום מעצר ממושך בגין חשד להצתת כנסיית הלחם והדגים בצפון.

צו המעצר המנהלי

בארגון חננו תקפו בחריפות את המעצר המנהלי של מאייר וטענו כי מדובר ב"איבוד שליטה במשרד הביטחון" וב"התנהלות פופוליסטית של הרשויות". לדברי הארגון, "השימוש הדרקוני בצווים אלו עוקף את בתי המשפט ובעצם מייתר את קיומם במדינת ישראל".

יעלון: "בטרור נלחמים ללא פשרות"

הערב התייחס שר הביטחון יעלון לתופעת הטרור היהודי. "בשבוע החולף היטלטלה ישראל באירועים אשר אם לא נילחם בהם עד חורמה - נמצא את יסודות הבית מתערערים ואת המפעל הציוני עלול לאבד את זכותו המוסרית והערכית", אמר יעלון בטקס הענקת ציון למופת שיקומי.

"לא נאפשר פגיעה באחר רק משום שהוא אחר, ולא נסבול מעשי טרור כפי שבוצעו בכפר דומא ובמצעד הגאווה בירושלים, אשר הובילו לרציחתם של תינוק ונערה", הוסיף יעלון. "חובתנו להציב גבול ברור של אפס סובלנות וסלחנות למתלהמים ולמסיתים, לפורעי החוק ולמדיחים לטרור. עלינו להניח ידנו לא רק על המחבלים הצומחים לבושתנו מתוכנו, אלא גם על שולחיהם ועל מי שמזין אותם, ולטפל בהם כפי שמטפלים בארגוני טרור, שכן טרור הוא טרור ולא משנה מהיכן מגיע, ובטרור נלחמים ללא פשרות".

אטינגר: "טלטלו אותי בחקירה"

במהלך היום התכנסו בכירים בשב"כ וצמרת משרד המשפטים במשרדו של היועץ וינשטיין. ראשי השב"כ שטחו בפני היועמ"ש את המידע המודיעיני שיש בידם בעניינם של מספר פעילי ימין קיצוני. בסופו של הדיון אישר וינשטיין למשרד הביטחון לעצור את הפעילים.

מוקדם יותר היום נעצר אביתר סלונים, פעיל ימין נוסף, שהורחק לנוכח מסוכנותו מיהודה, שומרון וירושלים. ממשרד הביטחון נמסר כי סלונים נעצר "במסגרת מעורבותו בפעילותה של התארגנות יהודית קיצונית ואלימה".

אחר הצהריים האריך בית משפט השלום בנצרת בחמישה ימים את מעצרו של פעיל הימין מאיר אטינגר. אטינגר הוא נכדו של הרב כהנא ונחשב לאחד היעדים המרכזיים של המחלקה היהודית בשב"כ. הוא חשוד בקשירת קשר לביצוע פשע, והדיון בעניינו התקיים בדלתיים סגורות. במהלך הדיון הציגו נציגי המשטרה חומר חקירה שמוגדר חסוי.

היום טען אטינגר כי במהלך חקירת השב"כ הותירו אותו החוקרים כפות לכיסא וטלטלו אותו. בשב"כ הכחישו את טענותיו והדגישו כי לא נעשה כל שימוש באלימות.