"עובש וצחנה" – אלה מגורי החיילים

כבר יותר משנה שחיילים בבסיס פלמחים מתלוננים על תנאים ירודים במגוריהם. הם טוענים כי קירות הבניין מלאים עובש הגורם לריחות בלתי נסבלים ואף פוגע בבריאותם. אחד החיילים: "בלתי נסבל, אי אפשר לשהות בחדר". צה"ל: "הנושא נמצא בטיפול"

העובש בבניין המגורים

חיילים בבסיס פלמחים של חיל האוויר טוענים כי כבר יותר משנה שהם מתלוננים על עובש בקירות בבנייני המגורים, שגורם לצחנה ולקשיי נשימה. "במשך חודשים כשהתלוננו אמרו לנו לצבוע את החדר", סיפרו החיילים לחדשות 2 Online, "אך העובש חזר ואיתו ריחות הצחנה הבלתי פוסקים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החיילים טוענים כי בחודשים האחרונים הם סובלים מכאבי ראש וקשיי נשימה. לדבריהם, לאחר זמן מה הגיע העובש גם לציוד האישי שלהם - והריח לא עזב. "כל פעם שאנחנו נכנסים לחדר יש ריח בלתי נסבל ובסופי שבוע כשאנחנו לא נמצאים והחדר נשאר נעול, אנחנו צריכים לאוורר את החדר, להשאיר את החלון והדלת פתוחים וכתוצאה מהריח אי אפשר לשהות בחדר".

"נוצר מצב שבזמן שאנחנו מאווררים את החדר גם נכנסים חרקים, נדלים ויתושים כי לא הותקנה לנו רשת בחלון", כתב אחד החיילים בפוסט שפורסם בעמוד "חיילים מצייצים". החיילים, שדאגו מהעובש, חיפשו פרטים על הנושא באינטרנט ומצאו כי זה יכול לגרום למחלות.

יכול לגרום למחלות

"הצבא לא מוכן להשקיע בחייליו אף על פי שהבעיה מחמירה מיום ליום. צביעה היא רק פתרון אסתטי שלא מטפל בשורש הבעיה. מדובר בבניין ישן ששופץ אך כל מערכת האינסטלציה לא הוחלפה בו ולכן אנחנו משערים שיש נזילה מהצינורות הישנים והמחלידים לתוך הקירות", הוסיף אחד החיילים. חייל אחר סיפר כי רק היום, בעקבות פניית חדשות 2 Online, אמרו להם שהעניין יטופל.

"רק היה חסר לנו שדבר כזה יקרה, בוודאי לא בחדרי המגורים, זה פשוט חוסר היגיינה. זה פשוט מסוכן, אם היה קורה משהו, מה היו אומרים? הם קיבלו הרבה תלונות על זה, והיה צריך לטפל בזה ברצינות".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צה"ל רואה חשיבות רבה בשמירה על בריאות משרתיו ומתן תנאים נאותים למחייה. הנושא נמצא בטיפול של צוותי התחזוקה בבסיס וצפוי להסתיים בשעות הקרובות".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני