הוארך מעצרו של נכדו של כהנא

מעצרו של מאיר אטינגר, נכדו של הרב כהנא, החשוד במעורבות בפעילות ימין קיצוני, הוארך היום בחמישה ימים. אטינגר שמוגדר כיעד מרכזי של החטיבה היהודית בשב"כ נעצר אחרי שעלה החשד כי קבוצה שאליה השתייך הייתה מעורבת בשורת הצתות. פרקליטו: "מדובר במעצר ראווה"

אטינגר בבית המשפט, היום (חדשות 2)

בית משפט השלום בנצרת האריך היום (שלישי) את מעצרו של פעיל הימין הקיצוני מאיר אטינגר בחמישה ימים. אטינגר, נכדו של הרב מאיר כהנא, נחשב לאחד היעדים המרכזיים של המחלקה היהודית בשב"כ. הוא חשוד בקשירת קשר לביצוע פשע, והדיון בעניינו התקיים בדלתיים סגורות. במהלך הדיון הציגו נציגי המשטרה חומר חקירה שמוגדר חסוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעצרו של אטינגר הוא צעד ראשון של מערכת הביטחון בטיפול בימין הקיצוני, לנוכח שורה של תקריות אלימות שאירעו בעת האחרונה, בראשה פיגוע הטרור בכפר דומא, שגבה את חייו של התינוק הפלסטיני עלי דוואבשה. אטינגר אינו חשוד במעורבות בהצתה וברצח בכפר, אך מדובר במסר ראשון לנוער הגבעות לפיו "כללי המשחק השתנו".

על פי הערכה של גורמים המעורים בחקירה, מעצרו נועד לגרום לרעידות אדמה ראשונות בהנהגת נוער הגבעות. בחקירתו ינסו חוקרי השב"כ ככל הנראה לדלות ממנו מידע ופרטים על מעורבים באירועים האחרונים ועל התארגנויות עתידיות. פרקליטו טען מנגד כי "מדובר במעצר ראווה, ובניסיון של רשויות החקירה להראות שהן פועלות אחרי הפגיעה במשפחה בכפר דומא".

אחד היעדים המרכזיים 

גילו הצעיר של אטינגר אינו מסגיר את פועלו הרב בשנים האחרונות בתנועות הימין הרדיקלי. לפני מספר שנים הוא חבר לנערי הגבעות, בשנת 2011 הוא פרץ לראשונה לקבר יוסף בשכם לאחר שכניסתם למקום סורבה. הוא המשיך בשורה של פעולות שאינן פליליות באיו"ש, עד שלפני שלוש וחצי שנים נכלא במסגרת "פרשת המרגלים".

אטינגר הורשע אז באיסוף ומסירת מידע על כוחות צה"ל, זאת על מנת לנסות ולפגוע באפשרות של פינוי מאחזים בלתי חוקיים על ידי מערכת הביטחון. הוא שוחרר לאחר חצי שנה מהכלא. בשנת 2014 היה חלק מקבוצת הנערים שנכנסה לכפר הפלסטיני כוסרא, אך נתפסה על ידי התושבים המקומיים. כשהם מושפלים, מוכים וגם מתועדים - הוחזרו אטינגר וחבריו לידי כוחות הביטחון.

לפני כחצי שנה הוחלט בשב"כ להרחיק את אטינגר באמצעות צו מנהלי משטחי יהודה ושומרון וכן מירושלים למשך שנה, הגבלה נוספת שהוטלה עליו היא שהות לילית בביתו, בשל כך הוא החליט לעבור לצפת. אולם בעצמו טען, בבלוג שאותו הוא מנהל ברשת, שהדבר לא מנע ממנו להמשיך בפעילותו.