מאות הגיעו ללוויית החייל הבודד

חבריו של החייל הבודד גזיהאן ימטה ז"ל יצאו בקריאה לציבור להגיע וללוות אותו בדרכו האחרונה. היום נענו מאות אנשים שהגיעו למרות החום הכבד לבית העלמין בקריית גת כדי לחלוק לו כבוד. "זה עצוב, אבל מרגש", סיפרו חבריו

הלווייתו של ימטה, היום (חדשות 2)

מאות בני אדם השתתפו היום (שלישי) בהלווייתו של גזיהאן ימטה ז"ל, חייל בודד מגדוד 51 של גולני, בבית העלמין בקריית גת. ההמונים נענו לקריאות חבריו בפייסבוק, לבוא ולחלוק כבוד אחרון ללוחם שחייו נקטעו באיבם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד מחבריו של ימטה, סיפר לחדשות 2 Online על ההתרגשות הרבה לגלות שכה רבים הגיעו ללוות אותו בדרכו האחרונה. "היה מאוד קשה, באו לתמוך הרבה מאוד אנשים שבכלל לא הכירו אותו וזה היה מאוד מרגש. מרגש אבל עצוב מאוד, שאיבדנו חבר כזה".

גזיהאן ימטה ז"ל

מאות האנשים שהגיעו בשעת צהריים ובחום הכבד לבית העלמין בקריית גת לא הגיעו בידיים ריקות, רבים מהם הביאו עמם נרות נשמה וכן זרי פרחים על מנת להניח על קברו של החייל, שעלה ארצה בגיל 25 ונמצא אמש ללא רוח חיים כשנשקו מוטל לצידו.

הפוסט שהעלו אתמול לפייסבוק צבר תאוצה תוך זמן קצר וזכה למאות תגובות ושיתופים. "זה יום קשה לכולנו, זה הכבוד האחרון שאפשר לתת לבן אדם שנתן כל כך הרבה למדינה ובשביל כל אחד ואחד מאיתנו החיילים. לכן, המעט שאפשר לתת למענו זה הכבוד להיות שם בהלווייתו", כתבו חבריו למחלקה.

"הוא עלה ארצה בגיל 25 כדי לתת מעצמו ולסכן את עצמו למען אחרים ולמען המדינה שלנו. אנחנו האחים שלו למחלקה וגם לחיים. מבקשים מכל אחד ואחד מכם לעשות את מרב המאמצים בשביל להגיע ולחלוק איתנו את העצב האכזר, ולנצור את כבודו האחרון של אחינו היקר". מאות האנשים שהגיעו היום ללוויה הצליחו לרגש את חבריו הכואבים של ימטה, וגם להציג את פניה של ישראל היפה.