זעם בקרב אנשי קבע: צה"ל פוגע בנו

פקודה חדשה בצבא דורשת מאנשי הקבע לתת את כתובות המייל האישי שלהם. המשרתים זועמים על הפקודה החדשה וחוששים שמדובר בניסיון של צה"ל לחדור לפרטיותם. "לא יכולה להיות פקודה לתת לנו להעביר לצבא משהו פרטי שלנו", אמרו אנשי הקבע

אילוסטרציה (פלאש 90)

כעס והתמרמרות בקרב אנשי הקבע בצבא נוכח פקודה חדשה המעוררת סימני שאלה רבים: צה"ל דורש בפקודה ואוסף מכל אנשי הקבע את כתובות המיילים האישיים שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי קבע שנחשפו לפקודה החדשה הופתעו לגלות שאגף כוח אדם בצה"ל דורש מהם להעביר רשימות של המיילים האישיים האזרחיים שלהם, ורבים מאנשי הקבע טוענים שמדובר בפלישה לפרטיות ושאין בכך שום הצדקה אמיתית. "לא יכולה להיות פקודה לתת לנו להעביר לצבא משהו פרטי שלנו", אמרו קצינים בקבע לחדשות 2 Online.

בדובר צה"ל אומרים כי בניגוד לטענות מדובר בהליך שנועד לשפר את הקשר של הצבא עם כלל משרתיו, כולל אנשי המילואים ואנשי הקבע, וכי המטרה אינה לקבל גישה למידע אישי של המשרתים.

"צה"ל פוגע באנשי הקבע פעם אחר פעם"

בעקבות תשובת דובר צה"ל, טוענים אנשי קבע רבים כי אם כך הם פני הדברים, זו לא צריכה להיות חובה אלא רשות בלבד. "קיבלנו פקודה להעביר מידע אישי שאינו מיועד לצורך של הצלת חיים או איש קשר למקרה חירום", אמרו קצינים. "אנחנו בתחושה שיש פה עניין אחר".

"מדוע המתגייסים החדשים לא נדרשים להעביר את כתובת המייל האישי שלהם בבקו"ם?", תהו הקצינים. "למה רק אנשי הקבע? הרי אם זה עבור מידע שלישותי, זה צריך להכיל את כולם".

"התסכול הגדול ביותר הוא שכלפי חוץ צה"ל נלחם על אנשי הקבע, אבל בפנים הוא פוגע בהם פעם אחר פעם", הוסיפו אנשי הקבע.

למרות פניותינו הרבות, בדובר צה"ל מתעקשים להעביר את אותה תגובה מבלי להסביר ולנמק מה באמת עומד מאחורי הפקודה החריגה.