נכדו של כהנא נעצר בחשד להתארגנות קיצונית

פעיל הימין הקיצוני מאיר אטינגר, שהוגדר בעבר כמסוכן והורחק מיו"ש, נעצר בצפת בחשד שלקח חלק בהתארגנות יהודית קיצונית. צפוי להיחקר גם על ההצתה בדומא. שר הביטחון יעלון: "נילחם בטרור היהודי בנחישות וללא פשרות"

מאיר אטינגר, ארכיון (אהוד אמיתון - סוכנות תצפית)

עליית מדרגה במאבק נגד הטרור היהודי: מאיר אטינגר, נכדו של הרב מאיר כהנא, נעצר היום (שני) בחשד למעורבותו בפעילותה של התארגנות יהודית קיצונית. אטינגר, יעד מוביל ועיקרי של החטיבה היהודית בשב"כ, נחשב לאחד ממנהיגי ימין קיצוני בשטחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לקבוצה אליה משתייך אטינגר מייחסים גם את הצתת כנסיית הלחם והדגים – ושניים מחברי הקבוצה הואשמו בשבוע שעבר במעשה. בחקירתו צפוי אטינגר להישאל האם הוא מעורב בהכוונה או ידיעה של הפיגוע היהודי הקשה בכפר דומא בו נרצח התינוק הפלסטיני עלי דוואבשה. 

הפיגוע היהודי בדומא אינו עילת המעצר, אך אטינגר צפוי להישאל על חלקו במקרה. המשטרה תבקש מחר מבית המשפט להאריך את מעצרו לצורך המשך החקירה. עו"ד יובל זמר המייצג את מאיר אטינגר אמר הערב בתגובה למעצרו כי "התחושה היא כי מדובר במעצר לצורכי יחצנות יותר מאשר לצורכי חקירה ודי אם נציין כי מר אטינגר התייצב מיוזמתו לחקירה אליה זומן כבר ביום שישי האחרון ולבקשתו ובהסכמת היחידה החוקרת נדחתה להיום".

עוד הוסיף עורך הדין זמר, "נראה כי האירועים הקשים של הימים האחרונים הביאו את היחידות הרלוונטיות להשקיע מאמץ רב ביצירת רושם של עשייה ומה יותר טוב מנכדו של הרב כהנא בכדי לספק את רעב ההמונים. אין לי כל ספק כי המעצר המתוקשר יסתיים בקול ענות חלושה וללא כל אישום".

אטינגר הורחק בעבר מיהודה ושומרון למשך שנה מאזור יהודה ושומרון בצו מנהלי, לאחר שמערכת הביטחון הגדירה את פעילותו כמסוכנת. אטינגר, המתגורר כיום בצפת, נעצר בסיוע ימ"ר יהודה ושומרון והועבר לחקירת שב"כ, במסגרת חקירת מעורבותו בפעילותה של התארגנות יהודית קיצונית‎.

ידע? הצתת הבית בכפר דומא

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, שב והתייחס היום לפעילות הישראלית נגד הטרור היהודי והדגיש כי מערכת הביטחון תנקט בכל האמצעים הדרושים: "אנחנו מתכוונים להילחם בטרור היהודי בנחישות וללא פשרות. זהו מאבק על דמותה של מדינת ישראל, ואין לנו כל כוונה לוותר במאבק הזה".

יעלון הוסיף כי הקבינט אישר את ההמלצה "להשתמש בצווי מעצר מינהליים נגד טרוריסטים וקנאים יהודים. המטרה של מהלך כזה היא להצר את צעדיהם של טרוריסטים ומי שמעורב בטרור, במקרים בהם ברורה לנו מעורבותם אך יש לנו קושי ראייתי לעצור אותם. זה יהיה אחד מהכלים הדרסטיים שנשתמש בהם כדי להכות בטרוריסטים היהודים, להביא אותם לדין ולהגן על הדמוקרטיה הישראלית ועל אזרחי ישראל".