בשיא החום: "חשמל? מזגן? רק לקצינים"

לוחמים בבקעת הירדן מתלוננים כי גם בחום הבלתי נסבל - הם שוהים בבסיס ללא תנאים בסיסיים: "נמאס לנו", אמר אחד מהם, "לא ראוי שגדוד לוחם בצה"ל ייתן לחייליו להעביר את הימים כך". בצה"ל פועלים לתיקון התקלה: "נעשים מאמצים רבים על מנת לספק ללוחמים תנאים נוחים ככל האפשר"

"חשמל? מזגן? רק בחדר קצינים"

דווקא בימים הכי חמים בשנה, כשהטמפרטורה נוסקת לעד 49 מעלות, טוענים לוחמים בנח"ל המשרתים בבסיס בבקעת הירדן כי ברוב שעות היממה ("18 שעות") הם שוהים במקום ללא חשמל, שלא לדבר על מיזוג אוויר. "זה עובר כל גבול", אמר אחד מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הלוחם, "הגדוד נמצא בתקופת אימון מזה כשלושה חודשים. זהו אחד האזורים החמים ביותר בארץ, שבו נמדדות בקיץ הטמפרטורות הגבוהות ביותר". הוא הוסיף כי שני הגדודים שנמצאים במקום "מעבירים את הימים החמים והבלתי נסבלים האלה באוהלים ושאר הבסיס, שכולל גם הוא לוחמים ומפקדים, שוהה בחדרים עם 'מזגן'. למה 'מזגן', אתם בטח שואלים? כי במהלך היום מתקיימות בבסיס הפסקות חשמל".

"באיזה אזור אין הפסקת חשמל?", המשיך הלוחם, "באזור של הקצינים 'הגבוהים' של הגדוד, מה שכנראה לא מביא לטיפול במצב הנוראי בבסיס, כי הרי למה לטפל במצב אם במגורים שלהם ובחדרי הישיבות יש מזגן?".

"נמאס לנו", הוא המשיך. "אני לא חושב שמן הראוי שגדוד לוחם בצה"ל ייתן לחייליו להעביר את הימים כך. המצב כן לא מאפשר לנו לנהל אורח חיים נורמלי ותקין. מגיע לנו שיסדרו את החשמל ושיהיה לנו את המינימום שבמינימום של חדרים ממוזגים לשהות בהם. הגיע הזמן להפסיק לשתוק".

לוחם נוסף העיד בשיחה עם חדשות 2 Online: "מישהו צריך לעשות עם זה משהו, אנחנו נמסים ולכן הפוסט פורסם. גם לנו מגיע חשמל, שמישהו יגיע לתקן את זה במיידית"

מדובר צה"ל נמסר כי "בשל עומס החום הכבד והחריג, שבו נשברו שיאי צריכת החשמל בכל מדינת ישראל גם בבסיס נבי מוסא היו מספר הפסקות חשמל. נציין כי הופסקו האימונים בבסיס והחיילים לא מבצעים פעילות גופנית מאומצת. כמו כן, נעשים מאמצים רבים על מנת לספק ללוחמים תנאים נוחים ככל האפשר במזג אוויר קיצוני זה".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני