בלעדי: חשבון הפייסבוק של החיילת נפרץ, תמונות עירום נשלחו לגברים

אלמוני פרץ לחשבונה של החיילת ושלח תמונות חושפניות שלה והצעות מגונות לגברים. כשהתלוננה בצבא נאמר לה לפנות למשטרה, שם אמרו לה כי העבירות בוצעו ממחשב צבאי. בינתיים, כבר 5 חודשים שלא נמצא פתרון לבעיה וגם דף פייסבוק חלופי שפתחה הוצף בפניות מגברים. האזינו לשיחה בין החיילת לאחד החוקרים ביחידת ההונאה

תיאורים מיניים, הצעות מגונות ותמונות חושפניות - זה מה שנשלח מחשבון הפייסבוק של חיילת המשרתת בבסיס במרכז לגברים שונים מבלי ידיעתה. לפי החשד, אלמוני פרץ לחשבון ודרכו לדואר האלקטרוני שלה, משם דלה מידע עליה ותמונות. החיילת התלוננה במשטרה לפני חמישה חודשים, אך עד כה דבר לא נעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשגילתה שמישהו פרץ לחשבונה פנתה החיילת לנציגת יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים (יוהל"ן) בבסיס שבו היא משרתת, אך זו אמרה לה כי לא מדובר בעבירה שבוצעה במסגרת צבאית ועליה לפנות למשטרה האזרחית ולא לצבאית.

אלא, שבדיקת המשטרה העלתה כי העבירות בוצעו לכאורה ממחשב צבאי באחד הבסיסים במרכז הארץ. "ביקשנו מהצבא את המחשב כדי להשלים את החקירה, אבל זה מתעכב", נאמר לחיילת במשטרה.

הטיפול בתלונה נפל בין הכיסאות

לידי חדשות 2 Online הגיעה הקלטת שיחה בין החיילת לאחד החוקרים ביחידת ההונאה של המשטרה:

מתלוננת: פריצה לפייסבוק, הטרדות. עכשיו זה נהיה יותר גרוע, עכשיו הוא גם שולח תמונות עירום שלי

חוקר: שלך?

מתלוננת: כנראה שהוא פרץ לי לטלפון. כשהוא פרץ לי לפייסבוק, פרץ לי לשני אי-מיילים...חוקר פרטי אמר שיש לי סוס טרויאני

חוקר: התמונות מפורסמות בחוץ?

מתלוננת: כן. מישהו שאני לא מכירה שלח לי אותן

חוקר: מתי הגשת תלונה?

מתלוננת: לפני חמישה חודשים...וזה גם כאילו זה עוד הרבה דברים. הוא אומר לאנשים שאני אעשה איתם אורגיה ושיש להם סרטון סקס שלי וכל מיני דברים כאלה

חוקר: הכתובת שפרצה לך היא כתובת צבאית, אז כרגע אנחנו מחכים לתשובה מהצבא

מתלוננת: אני יודעת, הוא אמר לי, אבל אמר לי שלמערכת הצבאית לוקח הרבה זמן...

חוקר: נכון, זה לא משהו שקשור למשטרה שאנחנו יכולים לזרז את זה... לדעת מה קורה

מתלוננת: עם מי אני יכולה לדבר בצבא?

חוקר: אין לי מישהו, אני לא יכול.. .אין פה איזה מישהו לפנות אלייך...כרגע אנו ממתינים לתשובה מהם. אנחנו ננסה. אני אנסה היום...לקבל איזה תשובה מהם

גם דף הפייסבוק החלופי לא עזר

בינתיים פתחה החיילת עמוד פייסבוק חלופי, שגם לשם החלה לקבל פניות מגברים, שלטענתם שוחחו עמה בחשבון הקודם שאותו כלל לא היא הפעילה, אלא מי שפרץ לחשבון. בין היתר, הוא הפיץ עליה שמועות שלפיהן היא שכבה עם אחד החיילים בבסיס - ורותקה בשל כך.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר בתלונה שהתקבלה במפלג הונאה ת"א ונמצאת בחקירה. כנדרש בחקירות כגון אלו יש הכרח בהוצאת צווים שיפוטיים כדי להגיע אל החומרים הרלוונטיים. צוות החקירה פועל על מנת למצות את החקירה ולהגיע לחקר האמת בדרך המקצועית ביותר".

הסיפור הגיע דרך הפייסבוק של חדשות 2