הקבינט אישר שורת צעדים נגד מחבלים יהודים

השרים התכנסו לדיון מיוחד בעקבות רצח התינוק עלי דוואבשה בכפר דומא ובסופו אישרו למערכת הביטחון לנקוט בשורה של צעדים למניעת פעולות של טרור יהודי. בין השאר התירו השרים שימוש במעצרים מנהליים וכן הורו על הקמת ועדה מיוחדת לבחינת דרכים נוספות למניעת פעולות שכאלה

פועלים לבלימת הטרור היהודי (יוסף דירייה, בצלם)

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר הערב (ראשון) למערכת הביטחון שורה של צעדי מניעה נגד הטרור היהודי, לרבות שימוש במעצרים מנהליים, בעקבות פיגוע ההצתה בכפר דומא שבו נרצח התינוק הפלסטיני עלי דוואבשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך ישיבה מיוחדת שכינסו, הכריזו חברי הקבינט על הפיגוע כפעולת טרור לכל דבר ועניין. כמו כן, הורו השרים לגורמי הביטחון לנקוט בכל הצעדים הנדרשים כדי להביא את האחראים לדין.

בנוסף, אישר הקבינט למערכת הביטחון לנקוט בשורה של צעדים מניעתיים ובהם ביצוע מעצרים מנהליים באישורו של היועץ המשפטי הממשלה – כדי למנוע פעולות דומות בעתיד.

בתום הישיבה הנחו השרים לקדם בכנסת בדחיפות את הצעת החוק למאבק בטרור, שיחול גם על מבצעים יהודים. בתוך כך הוחלט על הקמת צוות שרים מיוחד בראשות שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ובהשתתפותם של השרים לביטחון פנים והמשפטים, שיגבש ויציע לקבינט ולממשלה אמצעים נוספים למאבק באירועים מסוג זה.