ערבי התלונן: יהודים תקפו אותי

עימאד אבו שרך, בן 55 מלוד, טוען כי שלושה אלמונים הכו אותו בצאתו מתפילה. "אלו היו מכות רצח, הם רצו אותו מת או משותק לכל החיים", אמרה בתו לחדשות 2 Online. מהמשטרה שפתחה בחקירת נסיבות האירוע נמסר כי העצורים הם דווקא ערבים וכי מסתמן שהרקע למעשה היה סכסוך מקומי

אבו שרך, לפנות בוקר (באדיבות המשפחה)

גבר ערבי בן 55 מלוד הותקף לפנות בוקר (ראשון), לטענתו על ידי שלושה אלמונים יהודים, שהכו אותו באמצעות חפץ קהה. הוא נפצע קל ופונה לבית החולים אסף הרופא. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע, ומחקירה ראשונית מסתמן כי התקיפה בוצעה דווקא על רקע סכסוך משפחתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיש, עימאד אבו שרך, פעיל של הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, יצא לדבריו מהמסגד שבו הוא נוהג להתפלל - ואז הותקף. אחד התוקפים, כך לטענתו, היה עטור זקן.

אולם שוטרי תחנת לוד עצרו לחקירה שלושה חשודים, ערבים תושבי לוד, בחשד למעורבות באירוע. על פי החשד, מסתמן כי הגבר הותקף בהמשך לסכסוך מקומי על רקע משפחתי. מהמשטרה נמסר כי החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.

"אלו היו מכות רצח, הכו אותו בצוואר, בראש ומאחורי האוזן", אמרה מוקדם יותר היום סמאח אל חלילי, בתו של אבו שרך, לחדשות 2 Online. "אבא שלי חזר מהתפילה בשעה חמש, יצא מהמסגד והם ארבו לו, חיכו שהוא יעבור מרחק ואז תפסו אותו בפינה חשוכה ותקפו אותו".

אל חלילי תיארה את התחושות שליוו אותה מאז שמעה על תקיפת אביה. "נהייתי משותקת בכל גופי, לא יכולתי לקום, חשבנו שהוא מת", אמרה. "ריבונו של עולם, אפילו ללכת להתפלל אי אפשר. אבל אותנו לא יצליחו להפחיד, אנחנו לא הולכים לשום מקום. אנחנו דורשים מהמשטרה למצוא את האשמים ולטפל בהם, אנחנו יודעים שכל לוד מצולמת מכל כיוון, חייבים למצוא אותם".

"באו להצית כאן מלחמה"

אחרי שביקרה אותו בחדר המיון, אמרה אל חלילי כי "היו איתם גם סכינים, ואם אבא שלי לא היה בכושר אני לא יודעת מה היה קורה, הם היו גומרים אותו. הוא התנגד להם, הוא נאבק והם נמלטו, אבל הם שברו לו את כל העצמות. הם רצו אותו מת או משותק לכל החיים, זה לא היה משחק."

אל חלילי הסבירה כי התוקפים היו מוכרים לה ולאביה. "אנחנו יודעים במי מדובר, אלו המתנחלים של לוד, הם לא היו רעולי פנים, ואבא שלי יודע לזהות אותם היטב", טענה. "האנשים האלו באו כדי להצית כאן מלחמה, אנחנו חיים בדו קיום מוצלח כאן בלוד. היהודים ואנחנו אוכלים כאן באותו השולחן, והגזענים האלו באו להרוס את הכל, הם שונאים את הערבים מלידה, הם ינקו חלב של שנאה". בשעה שש בערב, הוסיפה חלילי, תיערך מחאה מול השוק בעיר, סמוך למקום האירוע.