יעלון הורה: צווי מעצר מנהליים - גם ליהודים

יד קלה על צווי המעצר נגד טרוריסטים יהודים: שר הביטחון הנחה את גורמי הביטחון לדרוש צווי מעצר מנהליים נגד חשודים ברצח התינוק הפלסטיני - וגם נגד מסיתים לפשעי שנאה

ארכיון (עדן מולדבסקי/משרד הביטחון)

צעד נוסף במאבק נגד הטרור היהודי: שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הנחה את מערכת הביטחון לנקוט אמצעים תקיפים - בהם צווי מעצר מנהליים נגד חשודים בפשעי שנאה - ימים ספורים לאחר פיגוע הדקירה במצעד הגאווה ורצח התינוק הפלסטיני בכפר דומא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יעלון הנחה את אנשי שירות הביטחון הכללי, המשטרה והצבא לדרוש צווי מעצר מנהליים גם כנגד חשודים פוטנציאליים שהיו מעורבים בהצתה בכפר דומא בה נרצח התינוק הפלסטיני - וגם כנגד מסיתים ומתסיסים לפשעי שנאה.

הרשויות מתקשות כיום להשיג נגד חלק מהמסיתים ראיות בבית המשפט, אך במערכת הביטחון מבינים שהם עלולים להיות מסוכנים ולכן יעלון הנחה לדרוש את מעצרם גם בהיעדר ראיות מספיקות ולהפעיל "יד קלה" בבקשת המעצר. לפני כחצי שנה נדחתה בקשת מעצר מנהלי לאזרח יהודי, וכעת ההערכה היא כי הרשויות ינקטו יד קשה בהרבה.

שירות הביטחון הכללי נגד "היד הרכה" של הפרקליטות

אתמול דיווח פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ' כי שירות הביטחון הכללי צפוי לבקש ממשרד המשפטים כלי עבודה: מעצרים מנהליים, איזוק אלקטרוני והחמרת ענישה על מפרי צווי הגבלה. בשב"כ הפנו אצבע מאשימה כלפי "היד הרכה" של הפרקליטות, שמסתפקת לעיתים בצעדים מינהליים מול טרוריסטים יהודים.

כך למשל, במקרה של הצתת כנסיית "הלחם והדגים" בכינרת הוגשו כתבי אישום רק נגד שלושה חשודים ולא לחמישה - למרות שהטקסטים שנמצאו במקום "מזכירים את דאע"ש", לדברי אנשי שירות הביטחון הכללי. לאחר רצח התינוק הפלסטיני רמז יעלון כי ידרוש הנחיות תקיפות יותר: "לא נאפשר למחבלים יהודים לפגוע בחייהם של פלסטינים ברחבי יהודה ושומרון, נילחם נגדם בחומרה ובכל הדרכים והכלים העומדים לרשותנו, ונפעל ביד קשה גם נגד שולחיהם וכלפי מי שמזין אותם".

"אין לנו כל כוונה להתפשר על כך. אלו מעשים המנוגדים לערכיה של מדינת ישראל, ואין בכוונתנו לאפשר לטרוריסטים להמשיך במעשיהם המתועבים", כתב יעלון בעמוד הפייסבוק שלו בסוף השבוע. "אני קורא לשמור על איפוק ולאפשר לכוחות הביטחון לבצע את משימתם ללכוד את הרוצחים".