בלילה: שתי רקטות נורו מרצועת עזה

ירי בוצע ממרכז רצועת עזה לכיוון ישראל, והרקטות נפלו בסמוך לגבול וככל הידוע לא גרמו לנזק או נפגעים. אף ארגון לא לקח אחריות על כה על הירי - שייתכן כי בוצע כנקמה על רצח התינוק הפלסטיני בכפר דומא

ארכיון (רויטרס)

התחממות נוספת בדרום: שתי רקטות נורו אמש (שבת) סמוך לחצות ממרכז רצועת עזה. לא הופעלה אזעקה בשטח ישראל, ומצה"ל נמסר כי הרקטות נפלו בסמוך לגדר. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק בשעות הבוקר ניתן יהיה לברר האם נפלו הרקטות בצד הישראלי או הפלסטיני של הגדר. לא דווח על נזק או נפגעים מהירי. צה"ל טרם הגיב על השיגור לעבר שטח ישראל.

בימים האחרונים, בעקבות האירועים האלימים - ובראשם פשע השנאה בכפר דומא - איימו ארגוני הטרור בעזה לחזור ולירות לעבר ישראל כנקמה על רצח הילד עלי דוואבשה.

הבית שהוצת בכפר דומא

אתמול, למשל, קרא ארגון הג'יהאד האסלאמי לכל פלגיו להסלים את התגובה להצתת בית המשפחה בכפר דומא: "המתנחלים הציוניים ביצעו פשע נתעב", נכתב במכתב שנשלח אל בני המשפחה המאושפזים במצב קשה, "זוהי אחריותנו להגן על עצמנו בכל מחיר".

בחודשים האחרונים נורו מספר רקטות מעזה לישראל, אך לא גרמו לנזק או נפגעים. ברוב המקרים לקחו אחריות ארגונים סלפים המזוהים עם דאע"ש ונאבקים בשלטון חמאס. למרות זאת, בישראל הפנו אצבע מאשימה לחמאס - ותקפו חזרה מטרות השייכות לארגון. "בישראל רואים בחמאס אחראי למתרחש ברצועה", הסבירו.