עימותים בין מתנחלים לפלסטינים בבנימין, בקבוקי תבערה בירושלים

המהומות על רקע פיגוע השנאה בכפר דומא נמשכות. בירושלים נזרקו הלילה מספר בקבוקי תבערה: שני שוטרי יס"מ נפצעו ונער יהודי בן 13 עוכב לחקירה. בבנימין פרץ עימות בין פלסטינים למנתחלים על אדמות, צה"ל הפריד בין הצדדים

עימותים פרצו הבוקר (שבת) בין מתנחלים מאש קודש לפלסטינים מהכפר קוסרא בבנימין, על רקע עיבוד אדמות. על פי הצבא, המתנחלים והפלסטינים זרקו אחד על השני אבנים, עם זאת המתנחלים אומרים כי הם לא יידו אבנים. לא ידוע על פצועים, ולפי צה"ל האירוע הסתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווחים מהשטח, עשרות פלסטינים הגיעו לעבד אדמות עם כלי כבד, על מנת להכשיר את הקרקע, ואז הגיעו למקום כ-15 מתנחלים מהמאחז הסמוך ועימות פרץ בין הצדדים. המתנחלים טוענים כי השטח נמצא בבעלות המדינה, ואף אמרו כי הפלסטינים הציתו להם כרם.

לדברי המתנחלים, מדובר בפרובוקציה של ארגון "רבנים לזכויות אדם", שהגיעו למקום יחד עם פעילי שמאל מאירופה. למקום הגיעו גם נציגי המנהל האזרחי, לאחר שכוח צה"ל הוזעק למקום.

הלילה נקבע מותו של לייס אל-חאלדי, פלסטיני בן 17 שנפצע אמש קשה מירי כוחות צה"ל מצפון לרמאללה, במהלך עימותים שפרצו בין כוחות הביטחון לפלסטינים לאחר הלוויתו של התינוק עלי דוואבשה, שנשרף למוות בכפר דומא. לפי צה"ל, הוא יידה בקבוק תבערה לעבר הכוחות.

הצתות במקום (סוכנות תצפית)

בקבוקי תבערה בירושלים

גם הלילה לא נשמר השקט בבירה. במחנה הפליטים שועפט הושלכו בקבוקי תבערה ואבנים לעבר כוחות משטרה ומג"ב, הכוח פיזר את הפורעים תוך שימוש באמצעים. 2 שוטרי יס"מ נפגעו קל מאבנים. ברובע המוסלמי יודו אבנים ונורו זיקוקין לעבר השוטרים, והכוח פיזר תוך שימוש באמצעים.

לפי הודעת המשטרה, בקבוק תבערה הושלך לעבר גינה של בית ברחוב מאיר נקר. הוא התנפץ ולהתקלח בגינה, לא היו נפגעים. ברחוב אחר, אבנים יודו על רכב ונער יהודי בן 13 עוכב לחקירה. בקבוק תבערה הושלך גם לעבר "בית השבעה" בבית חנינה.

"משטרת ירושלים מבהירה כי תגלה אפס סובלנות כלפי כל אירוע אלימות. המשטרה פועלת מבצעית ומודיעינית, תניח ידה על הפורעים ותפעל למיצוי מלוא הדין עימם".

הערב בשעה 21:00 תתקיים עצרת "לקידום הסובלנות" בכיכר ציון בבירה, בה צפוי לנאום גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים לאירוע.