מרד בגולני: לוחם הודח, חבריו נטשו את המוצב

לאחר שחייל בגדוד 51 הודח בשל עבירות משמעת, החליטו חבריו לפנות למפקד הגדוד – על מנת שישקול מחדש את העונש. כשהוא לא נענה לבקשה, החליטו לאות מחאה לנטוש את המוצב שבו הם משרתים ברמת הגולן. לאחר מספר שעות הם שבו ליחידה וצפויים להישפט

אילוסטרציה (רויטרס)

14 חיילים מחטיבת גולני נטשו הבוקר (שלישי) מוצב ברמת הגולן, זאת במחאה על החלטה שהתקבלה בחטיבה להדיח את אחד מחבריהם - בשל שורה של עבירות משמעת. לאחר מספר שעות שבו החיילים ליחידתם, והם נשפטו על ידי מפקד הגדוד לעונשי מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החיילים ממחלקת החבלה של גדוד 51 טוענים כי ביקשו ממפקד הגדוד לסייע לחברם ולהשאירו עמם בפלוגה, אך הוא לא נעתר לבקשתם. לטענתם, המג"ד לא רק התנגד נחרצות לפנייה, אלא אף איים לפרק את המחלקה כולה.

בעקבות תגובת מפקדם, החליטו החיילים לנטוש את המוצב הנמצא ברמת הגולן ולצאת לבתיהם. אין מדובר בפעם הראשונה שמתרחש מרד מסוג זה בחטיבה, במספר מקרים בעבר נטשו חיילים מוצבים, בעיקר על רקע מאבקי ותיקים-צעירים בפלוגות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "אמש הודח חייל מתפקידו לאחר שורה של אירועי משמעת חוזרים. בתגובה להדחה החליטו 14 מחבריו לנטוש את הבסיס. מדובר באירוע חמור שמטופל ע"י המפקדים בחטיבה".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני