מתנחלים בשא-נור: "חוזרים הביתה"

מאות המתנחלים שפלשו ליישוב שא-נור מסרבים להתפנות מהמקום ודורשים מהמדינה להתיר התיישבות יהודים בשטחי C. במערכת הביטחון הציבו אולטימטום למסיגי הגבול וקראו להם לעזוב את המקום באופן עצמאי עד לשעות הצהריים - אחרת יפונו בכוח

במערכת הביטחון הציבו אולטימטום לנציגי המשפחות שעלו הלילה (שלישי) לתחומי היישוב שא-נור, שפונה לפני עשור במהלך ההתנתקות. על פי הדרישה, עליהם להתפנות מהמקום באופן עצמאי עד לשעה 14:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי שעה 250 המתנחלים שעלו להתנחלות במהלך הלילה מסרבים לדרישת מערכת הביטחון. "באנו לחזור הביתה", אמרה אחת מחברות הקבוצה שהתגוררה בעבר ביישוב. "זו לא פרובוקציה, פשוט אין שום סיבה שלא להתיר ליהודים להתגורר בשטח C. אנו דורשים לשנות את החלטת חוק ההתנתקות ולאפשר לתושבים לשוב לכאן".

לפחות 20 מחברי הקבוצה הם בני משפחות שפונו מהמקום במהלך יישום תכנית ההתנתקות לפני כעשור, מאז הוכרז השטח אסור לכניסת ישראלים. חלקם עלו שוב להריסות היישוב כשהם אוחזים בילדים קטנים. "הילדים בעצמם ביקשו להגיע הנה", טענו חלק מהנוכחים במקום. "זה חלק מהחינוך".

"באנו לחזור הביתה", המתבצרים בשא-נור (חדשות 2)

בין המאות היו גם ח"כ לשעבר אריה אלדד, שקבע את מושבו בשא-נור כשלושה חודשים לפני פינוי היישוב וח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, שמתח ביקורת חריפה על התנהלות מערכת הביטחון, גם על רקע הפינוי מבית המריבה בבית אל.

"מדובר בצעד חמור מאוד של שר הביטחון שבראש ובראשונה יוצר משבר אמון בתוך הקואליציה", האשים סמוטריץ'. "הדברים עומדים בניגוד מוחלט להבטחה של שר הביטחון לשרת המשפטים שקד, לפיה הבניינים לא יהרסו לפני הכרעה בבג"ץ. מחר נשקול את צעדי התגובה של הבית היהודי בתוך הקואליציה".