תיעוד: לוחמי 669 באימון מיוחד בארה"ב

באימון משותף של יחידות חילוץ מארצות הברית, אירופה ואוסטרליה, השתתפו לראשונה גם לוחמי יחידת החילוץ והפינוי המוטס. החיילים תרגלו חילוץ תחת אש בשטח אויב, חילוץ ימי והתמודדות עם אירוע רב נפגעים - ותיעדו הכל במצלמות שהותקנו על קסדותיהם

חיילי יחידת החילוץ 669 השתתפו לראשונה באימון משותף עם יחידות מקבילות מארצות הברית, אירופה ואוסטרליה. את האימון המיוחד, שהתרחש במדינת אריזונה בארה"ב, תיעדו הלוחמים בעזרתם מצלמות שהותקנו על קסדתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלוחמים תרגלו חילוץ תחת אש בשטח אויב, התמודדות עם אירוע רב נפגעים, חילוץ ימי ותרגול טיסות ארוכות המכילות תדלוק אווירי. התרגיל אפשר ללוחמים הישראליים לטוס במסוקים שאין בחיל האוויר בהם ה-V22, מטוס-מסוק שישראל צפויה לקבל בקרוב, ומסוק הצ'ינוק שמשמש את הכוחות האמריקניים.

אל מול היחידות המקבילות מביאים הלוחמים הישראליים ניסיון ייחודי בחילוצים מורכבים מעזה ומלבנון תחת איום טילי כתף ונ"ט. בעוד שחיל האוויר שלנו נכנס לשטח עם המינימום האפשרי, האמריקנים עובדים בלהקים גדולים - הרבה מסוקים עם חיפוי של מטוסי ומסוקי קרב.

"פעם אנחנו פיקדנו, פעם הם פיקדו", מספר רס"ן עומרי שהשתתף בתרגיל. "השפה היא מפגש בשדה הקרב של כוחות נאט"ו ואמריקנים - כולם עם כולם וכל מדינה נמצאת בשלב התקדמות אחר".