פנייה לרה"מ: "ביום פקודה תמצא מפקדים נבולים"

המאבק בדוח לוקר נמשך: בנות ובני זוג של משרתי צבא הקבע שיגרו לראש הממשלה מכתב שבו הביעו את התנגדותם לצעדים שמציע הדוח, ומחו על העליהום הציבורי נגדם. "הפכו את המשרתים לאוכלי חינם", כתבו לנתניהו

המאבק סביב מסקנות דוח לוקר לבחינת תקציב הביטחון נמשך: אמש (שני) פורסם במהדורה המרכזית דבר התארגנות חדשה שקמה בתגובה למסמך - נשים ובעלים של משרתי ומשרתות צבא הקבע שיוצאים נגד מסקנות הוועדה, שממליצה על רפורמה מקיפה בצה"ל. הם אף שלחו מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, שבו מחו על העליהום הציבורי נגדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ייתכן מאוד כי בבוא היום, כשתרצה לתת פקודה לביצוע משימה חשובה, תמצא מפקדים נבולים ורפויים", לשון המכתב. "גם אנחנו, אלה שמעניקים להם גב טבעי, מתחילים להאמין שמילים כמו ‘לשרת' ו'לתרום למדינה' הופכות להיות מילים נרדפות ל'אוכלי חינם'. גם אנחנו לא נרצה קשר ולהימנות עם חבורת ‘אוכלי החינם' של מדינת ישראל".

הפנייה לנתניהו (חדשות 2)

אתמול התכנסו לראשונה הפעילים והפעילות, שקובלים על מספר סוגיות: ההרעה הצפויה בתנאים של משרתי הקבע והאווירה הציבורית הקשה שמלווה את אותם משרתים בתקופה האחרונה. כ-8,000 בני אדם כבר הצטרפו למאבק ברשתות החברתיות, אך הם מבטיחים כי זו רק ההתחלה. יצוין כי על משרתי ומשרתות הקבע אסורה כל התארגנות ואפילו פנייה לבית הדין לעבודה אסורה.

הפנייה לנתניהו (חדשות 2)

"אני לא יודעת מה קרה למדינה הזאת", אמרה אורטל חג'בי, משוחררת מצה"ל. "לפני כשנתיים-שלוש יצאה ההכרזה שמפטרים 2,000-3,000 אנשי קבע - דממה! כל התקשורת הייתה דממה. לא דיברו, לא הייתה זעקה". יעל משה סומך, אשת משרת קבע, הוסיפה: "המשרתים שלנו מתחילים לאבד את המורל. ההרגשה מאוד לא טובה בציבור. התחושה היא פגיעה חזקה בתדמית".

אלכס, גם היא אשת משרת קבע, העידה כי בעלה "מגיע הביתה, גם אם זה ביום חמישי ב-19:00; הוא ייצא החוצה על מדים אז אנשים יגידו, 'אה, הוא בבית, הוא לא סוגר שבתות'". ברברה קזנוביץ, מפוטרת מצה"ל ומי שניהלה את המפגש, אמרה כי "אנחנו כאן כדי לייצג ולדבר על הדברים שכואבים לנו כי את זה לא שומעים בתקשורת. מאז שפרסנו באינטרנט נהיה סחף. אין לי זמן לנשום, אני ישנה שעתיים בלילה".

נשות אנשי הקבע, היום (חדשות 2)

מוקדם יותר אתמול התייחס ראש הממשלה נתניהו לדוח לוקר, ואמר כי הוא לא מתחייב לאמץ את מסקנותיו. גם הדברים הללו לא עוצרים את רוח הקרב של נשות משרתי הקבע, שאומרות כי הן ובני זוגם ימשיכו לשרת באמונה מלאה את המדינה. "אנחנו מרגישות שיורקים לנו בפרצוף".