פרסום ראשון: קצין צילם קצינה בעירום - ונשלח לכלא

קצין מחיל הים הודה כי עקב אחר קצינה ששירתה תחתיו, צפה בה במקלחות וצילם אותה בעירום. הקצין נשלח לארבעה חודשי מאסר, ישלם פיצויים לקצינה - וגם ייפרד מהדרגות. "הקצין ניצל את יחסי האמון לצורך ביצוע המעשים האסורים", קבע בית המשפט. סניגורו: זו מעידה חד פעמית

אילוסטרציה (רויטרס)

פרשה מביכה מכניסה איש צבא לכלא: קצין בדרגת סגן שמשרת בחיל הים נשלח לכלא, זאת לאחר שצילם קצינה שהייתה כפופה לו, כשהיא ערומה במקלחות ללא ידיעתה - כך נודע לחדשות 2 Online. הקצין הודה במעשים, שבוצעו בעת שהיה מפקד פלוגה, במסגרת הסדר טיעון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית הדין הצבאי במחוז שיפוט חיל הים גזר אתמול (א') על הקצין ארבעה חודשי מאסר בפועל. כמו כן גזר בית הדין על הקצין שישה חודשי מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי, והוא גם ישלם לקצינה פיצויים בגובה 3,000 שקלים.

הקצין, שנחשב למצטיין בעיסוקו בהדרכה, הורשע במסגרת הסדר הטיעון בשתי עבירות של פגיעה בפרטיות ובעבירת התנהגות שאינה הולמת. הוא הודה שהתחקה אחר קצינה בדרגת סגן משנה ששירתה תחת פיקודו במספר הזדמנויות, צפה בה ללא ידיעתה וללא הסכמתה דרך החלון בחדר המגורים ודרך חלון המקלחות. כמו כן הודה הקצין כי בשתי הזדמנויות צילם סרטונים שלה כשהיא ערומה.

על פי מידע שהגיע לידי חדשות 2 Online, הקצין הגיע תחילה למשטרה הצבאית החוקרת והתלונן שהסרטונים שנמצאים אצלו בטלפון נשלחו אליו, אך לאחר יום הודה שהוא צילם אותם. הקצינה תחתיו לא ידעה תחילה שהם צולמו. בחודש הבא הוא ייכנס לכלא בכדי לרצות את עונשו.

"הקצין ניצל את יחסי האמון בינו לבין הקצינה ואת הפרטים שמסרה לו הקצינה אודות הרגליה, לרבות השעות בהן היא נכנסת למקלחת, לצורך ביצוע המעשים האמורים", צוין בבית הדין הצבאי, שקיבל את הסדר הטיעון בין התביעה הצבאית לסנגורו של הקצין מהסנגוריה הציבורית. בצבא הדגישו את הפגיעה הקשה בפרטיותה של הקצינה, ביחסי האמון בינה ובין מפקדה ובכבודה.

עו"ד סרן לואי אלמן, שמייצג אותו מטעם הסנגוריה הצבאית אמר לחדשות 2 Online: "מדובר בקצין מצטיין שתרם תרומה משמעותית בשירותו הצבאי. המעשים בהם הודה התרחשו בתקופת משבר אליו נקלע הקצין. חשוב לציין שהקצין שיתף פעולה באופן מלא עם גורמי החקירה והוא אף בעצמו העביר את הסרטונים לגורמי החקירה ולא הפיץ אותם. הנאשם בחר לסיים את הפרשה בהסדר טיעון מתוך רצון לקחת אחריות על מעשיו ותוך הבעת חרטה. המעשה לא משקף את הנאשם ומדובר במעידה חד פעמית".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני