כלא 6: הודחה בגלל תלונה על הטרדה מינית של חיילת

חשיפה: חיילת הכלואה בכלא הצבאי התלוננה שמדריכת כלואים נישקה אותה בניגוד לרצונה והכריחה אותה לבלות עמה. גורמים בכלא טענו כי המדריכה הבטיחה לחיילת שהתלוננה הטבות. מחשש להתנכלות לא פנתה האסירה למצ"ח

למצולמים אין קשר לכתבה (אתר המשטרה הצבאית)

סערה בכלא הצבאי: מפקדת בכלא 6, הממוקם ליד עתלית, הודחה באחרונה מתפקידה לאחר שחיילת שכלואה בבסיס הכליאה התלוננה כי הראשונה הטרידה אותה מינית, נישקה אותה  והכריחה אותה לבלות עמה - כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילתה של הפרשה לפני שבועות ספורים והיא התרחשה בפלוגה 600 - פלוגת הנשים של כלא 6. על פי עדויות חיילים, נהגה המפקדת, המשמשת כמדריכת כלואים, להשמיע הערות מיניות בקרב החיילות הכלואות בפלוגה - זאת עוד בטרם קרה האירוע הנוכחי - אך מפקדיה לא עשו דבר בנדון.

גורמים בבסיס הכליאה טענו כי המפקדת הבטיחה לחיילת שהתלוננה הטבות, אם זו תבלה עמה ואף תיגע בה: "היא נתנה לה עוד זמן טלפון, כסף לקנטינה והטבות נוספות בתמורה שתדבר איתה ותנשק אותה".

נשפטה בדין משמעתי

מחשש להתנכלויות, ביקשה החיילת שלא להגיש תלונה במשטרה הצבאית החוקרת, אך עם זאת טוענים גורמים בצה"ל כי היא התלוננה במרכז מהו"ת (מרכז התמיכה לנפגעים על רקע מיני בצה"ל) במטה יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים - וכך התגלגל דבר האירוע למפקדי הכלא.

גורמים בצבא אומרים כי בשל האירועים, מדריכת הכלואים לא באה במגע עם עוד חיילות כלואות ולא מפקדת עליהן, אך עם זאת, בכלא הסתפקו רק בהדחתה ולא גזרו עליה עונש מחבוש, למרות שנשפטה בדין משמעתי.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "עם היוודע דבר האירוע בעקבות תלונת הכלואה, הוא טופל על ידי מפקד הכלא בשיתוף יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים והפרקליטות הצבאית. המפקדת המדוברת הודחה מתפקידה".

גורם צבאי אמר כי "האירוע הועלה במסגרת כנס יחידתי בראשות סגנית מפקד בסיס הכליאה, ועקב סירובה של החיילת להתלונן במצ"ח לא ניתן היה לפתוח בחקירה".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני