מילואימניק, צפה לשיחה מפתיעה

מאות אלפי אנשי מילואים יקבלו היום שיחת טלפון מהחייגן האוטומטי של צה"ל, במסגרת תרגיל מטכ"לי שנפתח היום ויימשך עד ליום רביעי הקרוב. במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות ביטחון ברחבי הארץ

ארכיון (דובר צה"ל)

צה"ל פתח הבוקר (שני) בתרגיל מטכ"לי שיימשך עד יום רביעי ובמהלכו תורגש תנועה ערה של כוחות הביטחון ברחבי הארץ. במסגרת התרגיל יקבלו היום מאות אלפי אנשי מילואים שיחת טלפון ממערכת אוטומטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התרגיל מדמה מלחמה בעזה, בלבנון ובסוריה. הוא כולל תרחישים של ירי רב של רקטות וטילים אל עורף מדינת ישראל. שיחות הטלפון לחיילי המילואים ייעשה באופן אוטומטי, ורובם לא יתבקשו להתייצב פיזית בשטח, אלא רק לאשר את קבלת השיחה. בכך מתרגל צה"ל את מערך הגיוס שלו בשעת חירום.

"זה היה קצת מבהיל", אמר לחדשות 2 Online איש מילואים שקיבל על הבוקר שיחת טלפון מפתיעה. "החייגן האוטומטי של צה"ל התקשר פתאום, ועד שהתברר לי שמדובר בתרגול טלפוני בלבד חלפה דקה ארוכה של הקשות מספרים ואישורים. העיקר שזה רק תרגיל".

עוד במסגרת התרגיל יתקיימו היום בשעות 07:00-20:00 מספר תרגילים של פיקוד העורף במרחב האזרחי. כמו כן יתקיימו תרגילי שטח באתר ההרס בבית המטבחיים בחולון ובאתר ההרס בנעורים. התרגיל המטכ"לי יכלול גם תרגול של אנשי הסייבר של צה"ל.

תנועה ערה של כוחות פיקוד העורף תורגש במקומות הבאים: 

  • בית שמש: בית ספר בגין.
  • ירושלים: בית ספר יהודה הלוי.
  • הרצליה: קניון שבעת הכוכבים.
  • תל אביב: התחנה המרכזית החדשה, רחבת העירייה ורחוב חנה רובינא.
  • נוחם: בית הספר אבן העזר.

"התרגיל תוכנן מראש כחלק מגרף האימונים לשנת 2015", נמסר מדובר צה"ל. "מטרת התרגיל הינה שיפור מוכנות צה"ל לחירום ושמירה על כשירות וכוננות הכוחות".