תלונה: "בכיר בשב"כ הטריד מינית"

שני מנהלים בחטיבה המבצעית של השב"כ הגישו לאחרונה תלונה נגד מפקדם בטענה כי נגע באיבריהם המוצנעים והעיר להם הערות מיניות. בנציבות שירות המדינה מתגבש הסדר טיעון עם הבכיר לפיו הוא יושעה ויוטל עליו קנס. השב"כ: "רואים חשיבות עליונה בהקפדה על נורמות התנהגות של מנהלים ועובדים בארגון"

"מנהל הטריד אותנו מינית" (רויטרס)

לנציבות שירות המדינה הוגשה לאחרונה תלונה נגד מנהל בכיר בחטיבה המבצעית של השב"כ בגין הטרדה מינית. התלונה הוגשה על ידי שני מנהלים הכפופים לו. לטענתם, אותו בכיר נגע בהם והעיר להם הערות בעלות אופי מיני. הפרשה נחשפה הבוקר (שני) ב"ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות התלונה, שהוגשה על ידי עורכי דינם של המנהלים, יצא המנהל הבכיר לחופשה עד לבירור הטענות. בשלב זה מגבשת נציבות שירות המדינה הסדר טיעון שיוצג בפני בית הדין למשמעת.

ככל הנראה על פי ההסדר המתגבש הבכיר יודה במעשיו, יינזף, יושעה מתפקידו ויוטל עליו קנס כספי. פרקליטו של אחד המתלוננים, עורך הדין דרור ארד-אילון, לא הכחיש את דבר הגשת התלונה אך בחר שלא להתייחס לדברים.

מהשב"כ נמסר כי "בסוף חודש אפריל הגיע להנהלת שב"כ מכתב תלונה מטעם עורכי דינם של שני מנהלים בשירות המופנית נגד מנהלם הישיר בדרגת ראש מחלקה. הודעה על כך הועברה מיד לנציבות שירות המדינה אגף המשמעת ומכאן התלונה הועברה לטיפול האגף.

"אגף המשמעת הורה על מינוי חוקר מטעמו לבדיקת התלונה", הוסיפו בשב"כ. "מרגע שהועבר הטיפול בתלונה לנציבות שירות המדינה לא הייתה הנהלת השירות מעורבת בכל דרך שהיא בבדיקתה. מובן מאליו כי לא הופעלו לחצים כלשהם ולא הייתה התערבות כלשהיא בתהליך החקירתי, אנשי השירות שיתפו פעולה באופן מלא עם החקירה, כמתחייב מהוראות הדין ומנהלי השב"כ.

"השירות לא נחשף עד עצם היום הזה לעדויות אשר נגבו במהלך החקירה, ממצאי החקירה ומסקנותיה נקבעו על ידי ראש אגף המשמעת על פי שיקול דעתו הבלעדי, כמקובל בעניינים אלה", ציינו בארגון. "שב"כ רואה חשיבות עליונה בהקפדה על נורמות התנהגות של מנהלים ועובדים בארגון, זוטרים ובכירים כאחד, רואה בחומרה כל חריגה מהנורמות הללו ופועל בהתאם. במידה ומגיע לידי הנהלת השירות מידע המלמד על התנהגות בלתי הולמת של עובד השירות, זה מועבר כמתחייב, לטיפול אגף המשמעת, האמון על בדיקתו ועל הטיפול המשמעתי או המשפטי בו".