חיילת תובעת: טרטרו אותי בטירונות בצום תשעה באב

למרות שצמה במהלך תשעה באב, החיילת טוענת כי מפקדיה לא התחשבו בה וטרטרו אותה. היא חוותה התקף חרדה, שהוביל לטענתה להידרדרות נפשית במצבה. כעת היא תובעת הכרה כנכת צה"ל

חיילת שצמה בתשעה באב במהלך הטירונות, תובעת את משרד הביטחון ודורשת שיכירו בה כנכת צה"ל, לאחר שלטענתה מפקדיה טרטרו אותה וגרמו לה להתקפי חרדה, שהובילו לטיפולים נפשיים והידרדרות במצב הבריאותי שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החיילת, שסבלה מבעיות ראייה עם גיוסה ושובצה לקורס תצפיתניות, החלה את הטירונות, וביום השלישי חל תשעה באב. "מאחר ואני באה מבית מסורתי, באותו יום הייתי בצום", היא כתבה בתצהיר שהגישה למשרד הביטחון.

"על אף היותי בצום ועל אף החום הכבד, נאלצתי להשתתף בפעילויות באותו היום, והמפקדות לא נתנו לי לנוח בחדרי", כתבה בתביעה שהגישה באמצעות עו"ד אלי סבן. "הריצו אותי וטרטרו אותי עם שאר הבנות בזמן שאני בצום, עד שכמעט התעלפתי".

עו"ד אלי סבן (יח"צ)

לדבריה, רק בשעות אחר הצהריים נתן לה רופא היחידה אישור לבצע פעילות משרדית בלבד. "לאחר סיום הצום חשתי ברע, ולמחרת פניתי מספר רב של פעמים למרפאת הבסיס. באותו היום חוויתי לראשונה התקף חרדה".

היא טוענת כי קיים קשר סיבתי בין הלחצים שבהם הייתה ביום הצום לבין שיבוץ לא מתאים, למרות התראותיה, עד שלבסוף נפסלה ממקצוע התצפיתנית. היא טוענת לרשלנות מצד מפקדיה וגורמי הרפואה - שהובילו אותה לבעיות נפשיות שמצריכות טיפול.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני