תיעוד: עימותים סוערים בהר הבית במהלך תפילות ט' באב

עשרות שוטרים ולוחמי מג"ב התמודדו משעות הבוקר עם צעירים ערבים רעולי פנים שהתבצרו במסגד מתוך כוונה לפגוע בגורמי אכיפת החוק ובמתפללים. ארבעה שוטרים נפצעו ושלושה מתפרעים נעצרו: "נמשיך לגלות אפס סובלנות ונדאג למצות עם המתפרעים את הדין". צפו ברגעים הדרמטיים

כך נראו המהומות בבוקר ט' באב: כוח משטרה המורכב משוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב השתלט הבוקר (ראשון) על מתפרעים שהתבצרו במסגד אל אקצא. זמן קצר לאחר מכן הפיצה המשטרה את תיעוד האירוע, במהלכו נפצעו קל ארבעה שוטרים - ושניים מהם פונו לבית החולים להמשך טיפול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך העימותים נעצרו שלושה מתפרעים, ובמשטרה הבהירו כי חשודים נוספים צפויים להיעצר בהמשך. מהתיעוד עולה כי עשרות מתפרעים ערבים יידו אבנים על השוטרים וירו לעברם זיקוקים, גם במהלך הפריצה למסגד שהכניסה אליו נחסמה.

במשטרה הבהירו כי הם לא הופתעו מהעימותים הבוקר: מדי פעם ניצבים השוטרים בירושלים בפני התבצרויות שנועדו להפר את הסדר, בעיקר לקראת ימים בהם מספר המבקרים גדול מהרגיל.

מתוך המסגד המשיכו המתפרעים ליידות אבנים וגם להתיז נוזל לעבר השוטרים, וחלקם נעצרו בסמטאות הסמוכות בעיר העתיקה. "נמשיך לגלות אפס סבלנות כלפי כל ניסיון להפר את הסדר ולפגוע בסטטוס קוו. כמו כן, נפעל לאיתור ומעצר המתפרעים ונדאג למצות עימם את הדין", הוסיפו במשטרה.

"הכוח פעל בנחישות אל מול האלימות של רעולי הפנים", ציינו במשטרה - והדגישו כי לאחר המהומות שב השקט לאזור והר הבית נפתח לביקורים. במהלך תשעה באב ביקרו בשטח כ-1,200 מבקרים, ולא נרשמו תקריות חריגות נוספות.

המתבצרים במסגד, הבוקר (חטיבת דובר המשטרה)

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס היום למהומות ואמר: "לא נסבול את מעשי השנאה. לא נאפשר לאף פורע למנוע מיהודי להתפלל במקום הקדוש לנו". במקביל לפעילות המבצעית, המשטרה קיימה עוד לפני תשעה באב ובמהלכו הידברות רצופה עם נציגי הווקף והגורמים הרלבנטיים "לשמירה על השקט במקום ולאפשר ביקורים".