15.5 שנות מאסר למחבל מ"צוק איתן"

פעיל טרור תושב עזה שנלכד במהלך מבצע "צוק איתן", נידון היום ל-15.5 שנות מאסר בפועל בגין ניסיון לרצוח חיילי צה"ל - ולחטוף את גופותיהם דרך מנהרות לצורכי מיקוח עם ישראל על שחרור אסירים. המחבל הודה והורשע בקשירת קשר לביצוע פשע, בניסיון לרצח ובעבירות נשק

ארבו לחיילים במנהרות במטרה לחטוף אותם. א (רויטרס)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (שלישי) 15.5 שנות מאסר על פעיל טרור מעזה, שניסה להפעיל מטען חבלה נגד חיילי צה"ל במהלך מבצע "צוק איתן" במטרה לבצע פיגוע חטיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום שהוגש נגדו, הודה הנאשם כי במהלך פעילות צה"ל לאיתור מנהרות ברצועה בחודש יולי האחרון, הוא נשלח בידי מפקדיו יחד עם פעילים נוספים לארוב לכוחות צה"ל בפירים שחשפו. בתוך כך, התמקמו חברי החוליה באחד הבתים ברצועה שבו נחפרה מנהרת טרור - ומלכדו אותו בחומרי נפץ.

בהמשך נעו חברי החוליה אל גן ילדים סמוך, ששימש גם הוא לחפירת מנהרה, ושם ארבו לחיילי צה"ל שיצוצו מתוך הפיר, כשהם חמושים באפודי לחימה ורובי סער. על פי תכנית הפעולה, התכוונו פעילי הטרור להפעיל מטען חבלה לעבר החיילים ואז לחטוף את גופותיהם לעומק שטח הרצועה למטרת מיקוח מול ישראל.

תכניתם של חברי החוליה סוכלה, לאחר שחיילי הכוח זיהו אותם מבעוד מועד, פתחו לעברם באש - ועצרו אותם. המחבלים נלקחו לישראל, שם נחקרו בידי מערכת הביטחון. במסגרת משפטו של הנאשם, הוא הודה והורשע בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, ניסיון לרצח, פעילות בהתאחדות בלתי מותרת ושימוש בלתי חוקי בנשק. בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר עליו 15.5 שנות מאסר בפועל, וכן 12 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים מיום שחרורו.