"אתה תהיה מפקד פלוגה, לא תהיה ברירה!"

גל ללוש היה סגנו של מ"פ גבעתי יוחאי קלנגל ז"ל, שנהרג במתקפת חיזבאללה בהר דוב בינואר האחרון. גל אמנם לא ראה את עצמו ממשיך בצה"ל ואף נרשם כבר ללימודי רפואה, אבל משהו בדבריו של המפקד והחבר שנהרג היה חזק ממנו. השבוע הוא קיבל בבסיס הקליטה והמיון את מחזור הטירונים הראשון שלו כמ"פ

הם ישנו זה לצד זה במשך חודשים ארוכים, נלחמו יחד ודיברו על הכל, עד שרס"ן יוחאי קלנגל נהרג במתקפת חיזבאללה בגזרת הר דוב בחודש ינואר האחרון. השבוע קיבל מי שהיה סגנו, סגן גל ללוש, את מחזור הטירונים הראשון שלו בתור מפקד פלוגה בגבעתי. "אתה תהיה מ"פ, אין לך ברירה", קלנגל ז"ל תמיד אמר לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ללוש שירת תחת יוחאי קלנגל (ג'וחא) ז"ל כמפקד מחלקה וסגן מפקד הפלוגה המסייעת בגדוד צבר של גבעתי. בזמן המתקפה המשולבת של חיזבאללה, שבמהלכה נורו טילי נ"ט לעבר כלי רכב של צה"ל, הוא היה רחוק שלושה קילומטרים מאזור הפיצוץ  אך שמע היטב שני בומים. האירוע הקשה הזה, שבו נהרג גם סמל דור חיים ניני, הביא לכך שללוש החליף את קלנגל לתקופה קצרה, עד למינוי מ"פ חדש.

הוא לא ישכח את שיחתם האחרונה באותו בוקר ארור בצפון. "הגעתי עם החיילים באוטובוס, הוא ישב בתוך הרכב. ירדתי מהאוטובוס, שאלתי אותו דברים טכניים, שאלתי אותו על המשימה", שחזר ללוש. "ואז הוא אמר שאין לו כוח לשטויות שלי בבוקר. אחר כך הוא סימס לי לארגן את הציוד".

יוחאי קלנגל ז"ל (באדיבות המשפחה)

באותה תקופה סגן ללוש צחק על האפשרות שיפקד על פלוגה בחטיבה. "היינו מדברים על זה הרבה, צחקתי שלא אהיה מ"פ. הייתי אמור להשתחרר בשבוע שעבר", סיפר. "היינו צוחקים והוא אמר לי שאני אהיה מ"פ, הוא אמר לי חכה ותראה".

ללוש כבר נרשם ללימודי רפואה וחשב על האזרחות, אלא שמשהו השתנה - בין היתר על רקע האירוע הקשה שבו נהרג מפקדו וחברו הקרוב - והוא החליט להיות מפקד פלוגה.

לפני כשבועיים הוא סיים את קורס מפקדי הפלוגות ואתמול קיבל את המחזור הראשון של הטירונים. ללוש אומר שהוא למד המון מיוחאי: "אני לוקח ממנו את הדוגמא האישית במיוחד, כי הוא תמיד היה קדימה איפה שצריך להיות וידע לשלב בין הפתיחות לבין ההבנה שהוא הסמכות. הוא היה סוחף".

אימון של החטיבה, ארכיון (דובר צה"ל/גבעתי)

לשערי בסיס הקליטה והמיון הגיעו השבוע מאות הצעירים שהתגייסו לחטיבה הסגולה, לשירות של 32 חודשים בלבד, זאת בשל קיצור השירות לגברים. בין היתר, גם סיפורו של קלנגל ז"ל, הקצין הנערץ מהחטיבה, יעלה בסיפורים ובשיחות עם החיילים הצעירים.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני