רס"ר צילם חיילת במקלחת - ונשלח לכלא

נגד בצה"ל צילם בטלפון הנייד שלו חיילת במקלחת. מיד לאחר המקרה, היא מחקה את התמונות והתלוננה. במסגרת הסדר טיעון הוא נשלח לחודשיים בכלא

אילוסטרציה (יוסי זמיר ,פלאש 90)

רס"ר שמשרת כנהג באחת מיחידות צה"ל צילם חיילת, עמיתה שלו בזמן שהתקלחה בבסיס. בית הדין הצבאי החליט החודש לשלוח אותו לכלא, לאחר שהורשע על פי הודאתו בעבירה של הטרדה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, בהיותו נגד תורן בבסיס יחידתו, צילם איש הקבע באמצעות מכשיר הטלפון שלו את עמיתתו ליחידה כשהייתה במבנה המקלחות ביחידה. בצילומים שצילם נראה גופה של החיילת כשהיא עוטה לגופה מגבת רחצה בלבד.

מיד לאחר המעשה החיילת ניגשה אליו, מחקה את התמונות ודיווחה אודות האירוע למפקדיה. בעקבות המקרה הוא נעצר ונחקר. עוד לפני פסק הדין שניתן בעניינו, הנגד שוחרר מצה"ל בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו.

במסגרת הסדר טיעון הוא הודה במעשה. בית הדין הצבאי קיבל את עמדת הצדדים והטיל עליו 50 ימי מאסר בפועל, 60 ימי מאסר על תנאי, פיצוי כספי לחיילת והורדה לדרגת טוראי.

"כיעור רב דבק במעשיו של הנאשם", קבע בית הדין. "הנאשם ניצל את תנאי שירותו ומעל באמונה של חברתו ליחידה, תוך שהוא פגע בפרטיותה ובכבודה. יתרה מכך, במעשיו פגע הנאשם בתחושת האמון והביטחון אותם צריכים לחוש כלל החיילים המשרתים בצה"ל, אשר אינם רשאים לבחור את תנאי שירותם ואת זהותם של המשרתים לצדם".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv