"ישראל העבירה מסוקי קרב לירדן"

גורם אמריקני לרויטרס: ישראל העבירה לירדן מסוקי קרב מסוג "קוברה" כדי לסייע לה להדוף את איומי דאע"ש ושאר ארגוני האסלאם הקיצוני בגבולות סוריה ועירק. ישראל, ירדן וארצות הברית סירבו להגיב על הידיעה

ישראל סיפקה מסוקי קרב אמריקנים לירדן על מנת לסייע לה להדוף את איומי האסלאם הקיצוני בגבולות סוריה ועירק - כך אומר גורם אמריקני לסוכנות הידיעות רויטרס. לדבריו, המסירה אושרה על ידי וושינגטון שאף שיפצה את המסוקים לפני מסירתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מסוקי הקוברה האלו נועדו לביטחון גבולות", אמר הגורם שהחליט להישאר בעילום שם. "יש בערך 16 מסוקים, אבל יכול להיות שחלק מהם עונים על צרכים אחרים של הירדנים". בישראל, בירדן ובפנטגון סירבו להגיב לדיווחים.

ישראל וירדן, כמו גם ערב הסעודית ועירק, אירחו השבוע את שר ההגנה האמריקני, אשטון קרטר, ודנו עמו על המאבק האזורי בארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) ועל הסכם הגרעין בין אירן למעצמות.

עירק: דאע"ש צר על חדית'ה 18 חודשים

דאע"ש צר על חדית'ה 18 חודשים. ארכיון (רויטרס)

במסגרת ניסיונות ההשתלטות על עירק וסוריה, ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) צר כבר במשך 18 חודשים על העיר חדית'ה. התושבים נאבקים בכובש במשך שנה וחצי, אך המזון והציוד הרפואי אוזל.

צבא ארה"ב תוקף בימים האחרונים מהאוויר על מנת להדוף את אנשי דאע"ש מהעיר, וכדי למנוע את מפלת "העיר העירקית האחרונה" במחוז אנבאר, רק 150 קילומטרים מבגדד.

יתר הערים הסמוכות, ובראשן פלוג'ה ורמדאי, נפלו כבר בידי ארגון דאע"ש. פעילי הטרור טבחו באלפי אנשים במחוז אנבאר, אך העיר חדית'ה נותרה מוקד ההתנגדות העיקרי. שבטים מקומיים והצבא העירקי לחמו והדפו את המתקפות עד כה.