נוהל חדש בצה"ל: SMS שחרור

בצה"ל החלו פרויקט חדש במסגרתו כלל המשתחררים - חיילים בשירות חובה, קצינים ונגדים, יקבלו "מסרון שחרור", בו כל הפרטים לקראת היום המיוחל. במקביל, בלשכות הגיוס הקדימו את הודעות השיבוץ לבנות המתגייסות

המסרון שיישלח (אדי ישראל, פלאש 90)

לא כולם יודעים את התאריך, לרוב מחפשים את השליש, וחלק לא יודעים שמולאה עליהם חוות דעת. לאור אי ודאות שעולה בקרב חיילים בשירות חובה על השחרור הצפוי, בצה"ל החליטו לצאת למהלך חדש שלפיו כל חייל, נגד או קצין שצפוי להשתחרר יקבל SMS (מסרון) עם הפרטים הדרושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החייל יקבל את המסרון חודשיים וחודש לפני השחרור. במסרון יהיה מצוין מועד השחרור, מקום השחרור המדויק (יחידה/מדור שחרורים), האם הוזנה הערכת מפקד וכן פרטים אודות השחרור ושירות המילואים בלינק מצורף אותו ניתן לפתוח גם בסמאטרפונים.

הנוהל החדש החל לפני מספר שבועות, והוא מבוצע בפועל על ידי אנשי מוקד המילואים של אגף כוח האדם.

בעבר המידע לא היה מונגש - ורק מי שהתעניין ידע איפה הוא משתחרר ומתי בדיוק, זאת כי יש חיילים שתאריך השחרור שלהם משתנה. "המטרה היא שהחייל ייערך לשחרור כמו שצריך, בינתיים אנחנו מקבלים משוב חיובי כי אנו מצמצמים את חוסר הוודאות שהיה קיים", אמר לחדשות 2 Online סגן-אלוף אופיר קבילו, ראש ענף תכנון כוח אדם מילואים.

ארכיון (רויטרס)

בשורה למתגייסות

במקביל, שינוי נוסף נוגע דווקא למתגייסות הטריות, שלעתים קיבלו את ההודעה על השיבוץ רק חודש וחצי לפני הגיוס. בצה"ל רצו להקדים מועד ההודעה למתגייסות ולכן שינוי את תאריכי ההודעה.

החל מהגיוס הקרוב, 50% מהבנות יקבלו את הודעת השיבוץ שלושה חודשים עד חצי שנה מיום הגיוס עצמו. בעבר ההודעה הייתה שלושה חודשים לפני במקסימום וחודש וחצי במינימום, והיום יהיו בנות שיקבלו אותו חצי שנה לפני.

"זמן ההודעה מתקצר משמעותית", ציינה רמ"ד איתור ומיון במיטב, רב-סרן ורד בן יהודה. "המשמעות היא אדירה מבינת הפגת חששות ובירורים, כי יש יותר זמן להיערך וגם היחידות בדרך כלל יוצרות קשר עם המועמדות לגיוס".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני