השף חיים כהן בביקורת אוכל בבסיס הקריה: "הופתעתי, אאמץ את מרק האפונה"

הוא רגיל למנות במסעדות, אבל השף חיים כהן הגיע היום לטעום את האוכל בחדרי האוכל בבסיס הקריה בת"א. הוא חילק ביקורת חיובית על הגולש, המרק והמסבחה – אך המליץ לשנות את הירקות בפסטה. "זה לא מה שאני זוכר מהצבא", הוא אומר

כהן בביקור בקריה (באדיבות חיים כהן)

חיילים וקצינים בבסיס הקריה בתל אביב הופתעו לגלות היום (רביעי) בחדר האוכל אורח מיוחד: השף חיים כהן שהגיע להתרשם מהתפריט הצה"לי וגם לתת כמה טיפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כהן ניסה את המנות השונות וציין כי הופתע לטובה מההיצע הרחב וממנת הספיישל היומית - מסבחה שהוכנה בבסיס. "הייתי מעביר את השף לנבחרת של מאסטר שף", אמר בחיוך לחדשות 2 Online.

השף המוכר, שביקר בחדרי האוכל של החיילים, הקציניים וב"פיתייה", התרשם גם מהצוות שאחראי על המטבח והאוכל. "נורא אכפת להם", הסביר. "אחד הדברים שתכניות הריאליטי של האוכל עשו לטבחים של הצבא זה לנסות להרים את האף ולהיות יצירתיים".

מספר מנות הרשימו את השף המנוסה במיוחד. "הם הכינו סלט עגבניות וחצילים קלויים על האש שהיה נהדר, וגם גולש", מחמיא כהן, ששוקל אפילו לאמץ מנה אחת: מרק אפונה עם גריסים. "זה היה שילוב מאוד מעניין שהפתיע אותי. הוא היה ממש ברמה של מסעדה, זה היה מקסים", אמר כהן.

אפונה וגזר בפסטה? פחות

לדבריו, הוא הגיע עם ציפיות אחרות. "זה בהחלט לא מה שאני זוכר מהצבא, אני חשבתי שיהיה אוכל אחר - מיץ פטל ומרק עוף מאבקת מרק, אבל יש פה קפיצה".

כהן אף שמח לגלות שגם בצה"ל אימצו את הטרנד הבריאותי והירוק: "הפחיתו משמעותית את כמויות השמן, והכי יפה שמתחשבים בצמחונים, ומשקיעים בדוכני הירקות והסלטים".

השף, שהיה אורח אישי של שף בסיס הקריה רוני פרגון, מחברת "עידית לוגיסטיקת מזון" שמספקת שירותי הסעדה לצה"ל, העיר בנוסף על האחידות ברמת המזון: "ממה שאני ראיתי, אין הבדל בין האוכל שאוכלים החיילים לבין זה שאוכלים הקצינים הבכירים".

לצד השבחים, מצא כהן גם נקודות לשיפור. הפסטה עם אפונה וגזר הייתה "מאולצת" לדבריו, זאת בשל ההנחיות בצבא להוסיף "תוכן שני" בדמות ירקות בפסטה. "לפעמים האילוצים של הצבא גורמים לחיבורים פחות נכונים", הוא מסביר, ומוסיף כי בכוונתו לחשוב בקרוב על שילובים אפשריים, ולהיפגש עם שף הקריה פרגון כדי לדון בנושא.

תור לטוסט נקניק

מאז הוחלף האוכל בבסיסים בזה של חברת ההסעדה, ישנה עליה של 20% בכמות החיילים שאוכלים בחדרי האוכל הצבאיים. במשך שנים, חיילים רבים נהגו להביא אוכל מהבית או לאכול במסעדות סביב הבסיס שנמצא במרכז תל אביב, במיוחד במרכז עזריאלי.

בשנה האחרונה נוספו למגוון האפשרויות לבחירה שווארמה מסתובבת, מסבחה ו"חמשוקה" (חומוס עם שקשוקה). רק בשבוע שעבר נכנסה עוד ארוחה לתפריט - טוסט נקניק, שהפך לפופולרי ב"אזרחות", ובקרוב גם ייכנסו למטבח בקריה עופות מסתובבים בגריל.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני