רק תרגיל: אזעקה ב-10:05 בירושלים

בשעות הבוקר יגיע לשיאו תרגיל פיקוד העורף שנערך בבירה בימים האחרונים. בזמן האזעקה תופעל מערכת "מסר אישי" ויישלחו הודעות לביפרים לכבדי שמיעה. במקרה של אזעקת אמת, תישמע צפירה נוספת

רק תרגיל (דובר צה"ל)

לא להיכנס לפאניקה: היום (רביעי) בשעה 10:05 ייערך ניסוי התרעה באזור ירושלים, ובמהלכו תישמע אזעקה עולה ויורדת. לא מדובר כמובן באזעקת אמת אלא בחלק מתרגיל של פיקוד העורף, שנערך בעיר בימים האחרונים ויגיע היום לסיומו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האזעקה תישמע בין היתר ברשויות הבאות: ירושלים, גבעת זאב ומעלה אדומים. בפיקוד העורף הדגישו כי במידה ותופעל חס וחלילה אזעקת אמת, תישמע אזעקה נוספת מיד לאחר מכן שתבהיר לציבור להיכנס למרחב המוגן.

על מנת לעדכן את הציבור, צה"ל יפעיל במהלך האזעקה את מערכת "מסר אישי" באזור ירושלים - מדובר במערכת התרעה שמגיעה ישירות למכשירים הניידים של התושבים, במידה שהם תומכים בשירות.

תרגיל פיקוד העורף, ארכיון (דו"צ)

כמו כן, תופעל מערכת פריצה לשידור בתחנת "רדיו ירושלים" (101 ו-89.5 FM) ויופעלו ביפרים לכבדי שמיעה. בצה"ל הבהירו כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מגרף האימונים לשנת 2015, ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

במהלך הימים האחרונים תרגלו הכוחות בשטחים באזור ירושלים ונערכו לתרחישי אסון, כגון פינוי מוסדות, התגוננות מפני חומרים מסוכנים ופתיחת מרכז קליטה. היום יגיע התרגיל לסיומו, והתנועה הערה של כוחות הביטחון באזור הבירה תפחת.