הכלבה שלחמה ונפצעה בעזה מתה ממאמץ יתר

קימבה, כלבה מסוג רועה בלגי, נלחמה עם לוחמי צה"ל בעזה, ספגה כדורים, נפצעה והצילה חיים. אלא שהחודש, לאחר שהשתקמה כבר, היא מצאה את מותה באימון של היחידה. תחקיר צה"ל: הסיבה למותה - מאמץ יתר. ביחידת הכלבנים אבלים

הכלבה קימבה וסמל בן, לאחר הפציעה (דובר צה"ל)

סוף טרגי לכלבה האמיצה שלחמה ונפצעה במבצע "צוק איתן" בעזה: קימבה, כלבה מסוג רועה בלגי בת 5, מתה החודש בפתאומיות במהלך אימון של לוחמי היחידה עם הכלבים, כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצה"ל קבעו כי הכלבה מתה ככל הנראה כתוצאה ממאמץ יתר. בתחקיר שנפתח בעקבות מותה נקבע כי ביום האירוע לא היה עומס חום, וכי הטיפול בה היה ללא דופי. גורם צבאי אישר את הפרטים ומסר כי קימבה מתה לפני כשבועיים לאחר אימון והיא נקברה כמקובל בבית הקברות ביחידה.

את מסלולה האחרון החלה קימבה בנובמבר 2013, יחד עם סמל בן שקיבל אותה ככלבת תקיפה מלוחם אחר שהשתחרר משירות. במהלך שירותם המשותף הלך הקשר בין השניים והתהדק. הם השתתפו יחד בשורת פעילויות מבצעיות, שבמהלכן הפגינה קיבמה יכולות מבצעיות מרשימות - בין השאר סימון מבוקשים דרך מבנים.

ארכיון (דובר צה"ל)

במהלך הלחימה במבצע "צוק איתן" נפצעו קימבה ובן מאש צלפים שנפתחה לעברם מאחד הגגות ברצועה. סמל בן פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה, בזמן שקימבה פונתה בידי וטרינר "עוקץ" לבית החולים הווטרינרי שבבית דגן. זו הייתה פרידתם הראשונה מאז החלו את שירותם המשותף. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפרה אז אמו של בן על הדאגה הרבה שהוא מגלה לשלומה של כלבתו. "הוא גונן עליה בגופו כדי לשמור עליה, אנחנו מקווים שהיא תתאושש כמה שיותר מהר".

ביחידת עוקץ תיארו את קימבה ככלבה מובילה ונמרצת שהייתה קשורה מאוד ללוחם שצוותה אליו, וכי הקירבה בין השניים נראתה היטב בשטחי הכינוס ובמהלך לינת הלילה כשהשניים ישנו צמודים. במהלך שירותה סייעה קימבה בפעולות מצילות חיים, כשגם חייה ניצלו מספר פעמים לאחר שנכנסה למבנים ממולכדים.

עם סיום שירותם המשותף היה אמור בן לאמץ את קימבה בהליך אזרחי, כנהוג, אך הסוף הטראגי גדע את התכנון.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני