חמאס מציג: גנץ על הכוונת

ארגון הטרור מפרסם סרטון שלטענתו צולם במהלך מבצע צוק איתן ובו נראה הרמטכ"ל מסייר עם בכירים נוספים בצה"ל סמוך לגדר הביטחון עם הרצועה, כשכל העת תצפיתנים עוקבים אחריו. בחמאס הבהירו כי במהלך הסיור גנץ היה בטווח האש והתגאו ביכולות המודיעיניות. לא ברור מתי באמת צולם הסרטון ומה מהימנותו

שנה לאחר מבצע צוק איתן, חשפה לראשונה הזרוע הצבאית של חמאס סרטון שבו לטענתה נראים תצפיתנים של ארגון הטרור עוקבים מטווח קצר אחר הרמטכ"ל דאז בני גנץ, בשעה שסייר עם פמלייתו סמוך לגדר המערכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת חמאס, התמונות, שמידת אמינותן לא ברורה, צולמו בעיצומו של המבצע באזור מחנה הפליטים אל-מר'אזי שבמרכז רצועת עזה. בארגון ציינו כי יחד עם גנץ סייר במקום גם מפקד חטיבת גולני היוצא, אלוף-משנה רסאן עליאן.

בזרוע הצבאית של חמאס הבהירו כי בעת הסיור גנץ היה בטווח האש של לוחמי הארגון והתגאו בכך שהתיעוד מעיד על המוכנות המודיעינית ועל "הנכונות להגיב לכל תוקפנות אפשרית".

בסרטון נראה גנץ לכאורה דרך עדשות המשקפת של תצפיצתני חמאס, כשהוא מתהלך יחד עם שומרי ראשו וקצינים בכירים נוספים, ככל הנראה באזור קיבוץ עין השלושה.

חמאס מגביר את המלחמה הפסיכולוגית

מדובר בהמשך ישיר למלחמה הפסיכולוגית שנוקט חמאס ביתר שאת במלאת שנה למבצע "צוק איתן". אתמול פרסם הארגון קטע קצר מתוך סרט שישודר בימים הקרובים ברשת אל ג'זירה על הפיגוע בעין השלושה ב-19 ביולי, אז חדרו מחבלים לישראל דרך מנהרה והרגו את סא"ל אמוץ גרינברג (45) ואת סמל אדר ברסנו (20) ז"ל.

בסרטון נראים אנשי חמאס כשהם שוכבים בחורשה לאחר התקרית שבה פתחו באש מקלעים וירי טיל נ"ט לעבר כוח צה"ל באזור. "השבח לאל, הצלחנו לעשות להם מארב", אומר אחד מאנשי חמאס בסרטון. "הרגנו כמה מהם והשמדנו להם את הג'יפים".

אנשי חמאס מציגים בסרטון גם רובה M-16 שלקחו לכאורה שלל מאחד החיילים בתקרית. "עכשיו יש הפגזה כבדה שנמשכת", אומר איש חמאס כשברקע נשמעים קולות נפץ עזים. "אנחנו מחכים עכשיו להזדמנות טובה לסגת". בסרטון אף נראה הרכב הצבאי לאחר שנפגע מטיל הנ"ט.

בשלב זה עדיין לא ברור האם הסרטון המלא שיפורסם בימים הקרובים יכלול גם תיעוד של תקרית הירי עצמה, אך עיון בקטע שפורסם מעלה חשד שחלק מקטעי הווידאו מפוברקים.