תיעוד: כח דובדבן עוצר את המחבלים

דובר צה"ל פרסם סרטון ובו נראים לוחמי יחידת דובדבן פושטים על בית בכפר סילוואד הסמוך לרמאללה ועוצרים חברים בחוליית חמאס שהייתה אחראית לפיגוע הירי שבו נרצח מלאכי רוזנפלד ז"ל. מחקירת חברי החוליה עולה כי "המוח" מאחורי הפיגוע הוא פעיל חמאס שהשתחרר במסגרת עסקת שליט

זמן קצר לאחר שהותר לפרסום כי נעצרה חוליית חמאס שביצעה את פיגוע הירי שבו נרצח מלאכי רוזנפלד ז"ל בחודש שעבר, בצה"ל מפרסמים את תיעוד מעצר חברי החוליה בכפר סילוואד הסמוך לרמאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעצר חברי החוליה התבצע כשבוע לאחר פיגוע הירי סמוך ליישוב קידה. בסרטון נראים לוחמי יחידת דובדבן כשהם נכנסים לבית בכפר בנשקים שלופים ומבצעים סריקות מחדר לחדר, עד לאיתורו של אחד החשודים, שמובל אל מחוץ לבית ונלקח למעצר.

מעצר חברי חוליה בכפר סילוואד (דובר צה"ל)

חברי החוליה שנעצרו היו אחראים גם לפיגוע ירי נוסף יומיים קודם לכן, לאחר שפתחו באש לעבר אמבולנס של מגן דוד אדום סמוך לבית אל. למרבה המזל האירוע הסתיים ללא נפגעים. בחקירתם הודו גם בניסיון להוציא לפועל פיגוע נוסף בתחילת חודש יוני.

המוח מאחורי הפיגוע: משוחרר בעסקת שליט

מתחקיר האירוע התברר כי מי שתכנן את הפיגוע הוא אחמד נג'אר, פעיל חמאס שנכלא בעבר בגין מעורבות בפיגועי ירי שבהם נרצחו 6 ישראלים ושוחרר מהכלא במסגרת עסקת שליט. עם שחרורו מהכלא גורש נג'אר לרצועת עזה ומשם עבר לירדן והחל לפעול באופן שיטתי לתכנון פיגועים.

מלאכי רוזנפלד ז"ל

חלק מחברי החוליה עצורים כעת בידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים, ביניהם מעאד' חאמד שעמד בראש החוליה וביצע את הירי בשני הפיגועים המדוברים, ואחמד שבראוי שהיה שותף לתכנון הפיגועים ולהחזקת אמצעי הלחימה אשר שימשו לביצועם.

פעילים נוספים הם אמג'ד נג'אר, אחיו הצעיר של אחמד, בן 38, שהודה בחקירתו בהעברת הנחיות מאחיו, וכן נשק ומימון ששימשו לביצוע הפיגוע; עבדאללה אצחאק, בן 24, שהודה במעורבות ישירה בשני הפיגועים בתור נהג הרכב; מעאד' חאמד, בן 26, מי שביצע בפועל את הירי בשני הפיגועים.

שלושה עצורים נוספים הם אחמד שבראוי, בן 29, שעל פי החקירה סיפק את אמצעי הלחימה לביצוע הפיגועים; פאאז חאמד, בן 42, שהודה בתכנון הפיגועים ובמעורבות בניסיון פיגוע נוסף; וג'מאל ג'מיל יונס, בן 62, שהודה בחקירתו כי העביר את רכב הפיגוע לגריטה, תיווך בעסקת אמצעי הלחימה לטובת הפיגוע ונפגש עם אחמד נג'אר בירדן.