נעצרו רוצחי מלאכי רוזנפלד ז"ל‎

הותר לפרסום כי שב"כ, צה"ל והמשטרה הצליחו לעצור שבעה פעילי חמאס החברים בתשתית שביצעה את פיגוע הירי בחודש שעבר בבנימין, בו נרצח רוזנפלד ז"ל ונפצעו שלושה מחבריו. מי שתיכנן את הפיגוע הוא אחד ממשוחררי עסקת שליט. בחקירתם הודו החשודים גם בירי לעבר אמבולנס באזור בית אל - פיגוע שהסתיים ללא נפגעים

מלאכי רוזנפלד ז"ל

תשתית צבאית של חמאס שאחראית לכמה פיגועים בשטחים נעצרה באחרונה על ידי שירות הביטחון הכללי, צה"ל והמשטרה - כך הותר היום (ראשון) לפרסום. חברי החוליה היו שותפים לביצוע פיגוע הירי סמוך ליישוב קידה בחודש שעבר, בו נרצח מלאכי רוזנפלד ז"ל ונפצעו שלושה מחבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברי תשתית חמאס שנעצרו אחראים גם לפיגוע ירי נוסף, שאירע יומיים קודם לכן באזור בית אל - שלמרבה המזל הסתיים ללא נפגעים. באותו אירוע הם פתחו באש לעבר אמבולנס ישראלי שנסע ליד ביתין. כמו כן, הם הודו בחקירתם בניסיון להוציא לפועל פיגוע נוסף בתחילת חודש יוני.

בחקירתם עלה כי ה"מוח" שמאחורי פעילות החוליה ומי שהכווין את חבריה הוא אחמד נג'אר, פעיל חמאס שנכלא בעבר בישראל בגין מעורבות בפיגועי ירי ושוחרר במסגרת עסקת שליט. נג'אר גורש לרצועת עזה, עבר משם לירדן ומשם החל לפעול באופן שיטתי להכוונת פיגועים בשטח.

זירת פיגוע הירי

חלק מחברי החוליה עצורים כעת בידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים, ביניהם מעאד' חאמד שעמד בראש החוליה וביצע את הירי בשני הפיגועים המדוברים, ואחמד שבראוי שהיה שותף לתכנון הפיגועים ולהחזקת אמצעי הלחימה אשר שימשו לביצועם.

אחמד נג'אר, בן 39, תושב ירדן שנכלא בישראל מספר פעמים על רקע מעורבותו בפיגועי ירי בהם נהרגו שישה ישראלים ושוחרר בעסקת שליט העביר מימון לפעילות החוליה והיה זה שהניע את חבריה לפעולה.

חברי החולייה שנעצרו

פעילים נוספים הם אמג'ד נג'אר, אחיו הצעיר של אחמד, בן 38, שהודה בחקירתו בהעברת הנחיות מאחיו, וכן נשק ומימון ששימשו לביצוע הפיגוע; עבדאללה אצחאק, בן 24, שהודה במעורבות ישירה בשני הפיגועים בתור נהג הרכב; מעאד' חאמד, בן 26, מי שביצע בפועל את הירי בשני הפיגועים.

שלושה עצורים נוספים הם אחמד שבראוי, בן 29, שעל פי החקירה סיפק את אמצעי הלחימה לביצוע הפיגועים, פאאז חאמד, בן 42, שהודה בתכנון הפיגועים ובמעורבות בניסיון פיגוע נוסף, וג'מאל ג'מיל יונס, בן 62, שהודה בחקירתו כי העביר את רכב הפיגוע לגריטה, תיווך בעסקת אמצעי הלחימה לטובת הפיגוע ונפגש עם אחמד נג'אר בירדן.