"הרגנו כמה חיילים והשמדנו להם את הג'יפים"

חמאס ממשיך במלחמה הפסיכולוגית במלאת שנה לצוק איתן ומציג סרטון שמתעד לטענתו חולייה שחדרה מעזה ותקפה סיור של צה"ל ביולי 2014, אירוע בו נהרגו סא"ל אמוץ גרינברג ז”ל וסמל אדר ברסנו ז"ל. בסרטון נראים אנשי חמאס מסתתרים בשטח ישראל ומציגים לראווה רובה שלקחו שלל: "הצלחנו לעשות להם מארב, מחכים להזדמנות לסגת"

שנה למבצע צוק איתן ועשרה ימים לאחר מצעד חמאס שבו הוצגה לכאורה הדסקית של לוחם חטיבת גולני סמ"ר אורון שאול ז"ל, בארגון הטרור העזתי ממשיכים במה שנראה כמו מסע לוחמה פסיכולוגית מתוזמן היטב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חמאס פרסם היום (ראשון) קטע קצר מתוך סרט שישודר בימים הקרובים ברשת אל ג'זירה על הפיגוע בעין השלושה ב-19 ביולי, אז חדרו מחבלים לישראל במנהרה והרגו את סא"ל אמוץ גרינברג (45) ואת סמל אדר ברסנו (20) ז"ל.

בסרטון נראים אנשי חמאס כשהם שוכבים בחורשה לאחר התקרית שבה פתחו באש מקלעים וירי טיל נ"ט לעבר כוח צה"ל באזור. "השבח לאל, הצלחנו לעשות להם מארב", אומר אחד מאנשי חמאס בסרטון. "הרגנו כמה מהם והשמדנו להם את הג'יפים".

אנשי חמאס מציגים בסרטון גם רובה M-16 שלקחו לכאורה שלל מאחד החיילים בתקרית. "עכשיו יש הפגזה כבדה שנמשכת", אומר איש חמאס כשברקע נשמעים קולות נפץ עזים. "אנחנו מחכים עכשיו להזדמנות טובה לסגת". בסרטון אף נראה הרכב הצבאי לאחר שנפגע מטיל הנ"ט.

בשלב זה עדיין לא ברור האם הסרטון המלא שיפורסם בימים הקרובים יכלול גם תיעוד של תקרית הירי עצמה, אך עיון בקטע שפורסם מעלה חשד שחלק מקטעי הווידאו מפוברקים. גורמים בישראל מעריכים שבחמאס עושים מאמצים להשפיע על דעת הקהל בישראל בניסיון להכשיר את הקרקע לעסקה שתוביל לשחרורם של שני הישראלים שנעדרים ברצועת עזה.

בתקרית שהתרחשה לפני שנה בדיוק חדרה לישראל חוליה של 8-9 מחבלים דרך מנהרה וניסתה לאתר מטרות שניתן לפגוע בהן. הם פתחו באש לעבר סיור של צה"ל שעבר באזור. גרינברג וברסנו ישבו בג'יפ הראשון בסיור ונהרגו מהירי.

החיילים האחרים שהיו בג'יפ ירדו מהרכב, הסתערו על המחבלים והרגו אחד מהם. המחבלים האחרים הצליחו להימלט בחזרה לעזה. רק כעבור ארבע שעות של סריקות שללו בצה"ל את האפשרות שמחבלים חדרו ליישובים באזור והורו על חזרה לשגרה.