זה מתחיל: 32 חודשי שירות לבנים

מתגייסי מחזור יולי יגיעו הבוקר ללשכות הגיוס, יפשטו את הג'ינס והחולצה הקצרה ויעלו על מדים - כשבפעם הראשונה בתולדות צה"ל ישרתו הבנים ארבעה חודשים פחות. בצבא מדגישים: "המוטיבציה לשירות קרבי לא ירדה"

המוטיבציה לשירות קרבי נשארה בעינה (דובר צה"ל)

עולים על מדים: לאחר סיום מבחני הבגרות והיציאה לחופשת קיץ קצרה, יחל מחר (ראשון) מחזור גיוס יולי 2015 ליחידות השדה - מחזור הגיוס הגדול של השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בגיוס הנוכחי עתידים להתגייס לצה"ל בנות ובנים המיועדים לשירות קרבי ביחידות השדה, למערך תומכי הלחימה ולמערכים נוספים בצבא.

בצה"ל מבהירים כי זהו הגיוס הראשון בו גברים יתגייסו ל-32 חודשי שירות בלבד, בעקבות ההחלטה על קיצור שירות של ארבעה חודשים. בנוסף, זוהי הפעם הראשונה בה מתגייסים המיועדים להכשרה בחיל המשטרה הצבאית ובחיל השלישות יגיעו מלשכת הגיוס הישר לקריית ההדרכה שבדרום.

לשכת הגיוס בתל השומר (עזרי עמרם, חדשות 2)

המוטיבציה לשירות קרבי לא ירדה

מתגייסי מחזור יולי 2015 הם הראשונים לדרג את רצונותיהם בשאלון ההעדפות החדש - שאלון רחב בו מובע רצונו של המיועד לשירות ביטחון בצורה משמעותית יותר. מנתוני השאלון החדש עולה כי המוטיבציה ללחימה נשמרה יציבה וכי אחד משני מועמדים ללחימה מעוניין להשתבץ באחת מחטיבות חיל הרגלים.

עוד הוסיפו בצבא כי גם בגיוס הזה נרשמה עלייה משמעותית בשיבוץ נשים ליעדי לחימה. כמו כן, לאור נתוני העלייה מהתפוצות ורצון העולים לשירות קרבי, ייפתח לראשונה קורס לחיזוק קליטתם בשירות הצבאי בו יועברו תכנים במגוון תחומים כמו היכרות עם השירות הצבאי, מסורת העם והמדינה והשפה העברית. בצה"ל מציינים כי "הקורס יאפשר לבוגרים השתלבות טובה יותר בשירות הצבאי ומיצוי מיטבי של יכולותיהם".

"הגיוסים הקרובים מממשים הלכה למעשה את תפיסת צה"ל כצבא העם אליו מתגייסים בנים ובנות מכלל רבדי החברה הישראלית לתפקידים מגוונים במערכי צה"ל השונים", הדגישו בצה"ל. "בפני כל מתגייס ומתגייסת האפשרות לשרת שירות משמעותי, תורם ומפתח".