חמאס: "לא ניתן פרטים אודות מנגיסטו בחינם"

בכיר הארגון, מוסא אבו מרזוק, טען כי אברה מנגיסטו נעלם כבר במהלך מבצע צוק איתן, ולא בחודש ספטמבר כפי שטוענים בישראל. עוד הוא הבהיר כי חמאס לא ימסור מידע ללא תמורה, והציג את דרישות הארגון

אברה מנגיסטו

בארגון חמאס הציגו הערב (חמישי) גרסה משלהם לפרשת היעלמותו של אברה מנגיסטו - גרסה שבה הם מטילים ספק בגרסה שדווחה בישראל אודות מועד היעדרותו, ומבלי לנדב מידע כלשהו על גורלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הגרסה שמסר בכיר התנועה, מוסא אבו מרזוק, מנגיסטו נעדר כבר במהלך מבצע "צוק איתן", ולא בספטמבר כפי שמסרו גורמים רשמיים בישראל. עוד טוען סגן ראש הלשכה המדינית היושב בעזה, כי הפנייה לניהול משא ומתן לשחרור מצד ישראל הייתה במסגרת השיחות על הפסקת האש בתום המבצע.

אבו מרזוק התייחס בזלזול לדיווחים בישראל כי מנגיסטו לוקה בנפשו. "כיצד ייתכן שלוקה בנפשו שצולם במדים הלך במהלך המלחמה 40 קילומטרים מבאר שבע לעזה וחצה את הגבול לרצועה?", תהה. בישראל, אגב, טוענים כי מנגיסטו הוא אינו חייל ולכן הטענה שהוא לבש מדים לא הועלתה כאן כלל.

לבסוף אמר בכיר הארגון כי חמאס לא ידבר בנושא זה ללא מחיר, ואף לא יהיה מוכן לדבר על עצם קיום משא ומתן ללא מחיר. לדבריו, חמאס ידרוש בתמורה לשחרור אסירים של חמאס את שחרורם של 54 פלסטינים ששוחררו בעסקת שליט ונעצרו מחדש.