רקטה נורתה מעזה, צה"ל תקף ברצועה

סמוך לשעה 2:05 נשמעה אזעקת "צבע אדום" במספר יישובים במועצה האזורית חוף אשקלון. בצה"ל אישרו כי רקטה התפוצצה בשטח פתוח, ללא נזק או נפגעים. בתגובה לירי תקף חיל האוויר ברצועת עזה: "חמאס הוא הכתובת"

ארכיון (רויטרס)

אזעקת צבע אדום החרידה לפנות בוקר (חמישי) את שנתם של תושבי המועצה האזורית חוף אשקלון, בעקבות רקטה שנורתה מרצועת עזה. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שעות ספורות לאחר הירי תקף כלי טיס של חיל האוויר תשתית טרור ברצועת עזה. "צה"ל רואה את האירוע בחומרה ולא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל. "ארגון חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

האזעקה נשמעה סמוך לשעה 2:00 לפנות בוקר במספר יישובים במועצה ובאזור התעשייה של אשקלון. כוחות הביטחון ממשיכים בסריקות בניסיון לאתר את שרידי הרקטה שנורתה.

שרידי הרקטה שנורתה מסיני (אילן אייזקסון)

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג התייחס לירי במהלך פגישתו עם שר החוץ הבריטי פיליפ המונד. "הרקטה שנורתה הלילה מעזה היא תזכורת כואבת לטרור המאיים על תושבי מדינת ישראל. זה אותו טרור שקיבל חיזוק נוסף בהסכם הרע שנחתם בווינה עם ממלכת הטרור האירנית".

הוא הוסיף כי "ישראל לא יכולה להסכים למצב בו יינתנו כלים, מימון ולגיטימציה למקורות הטרור נגדה ונגד אזרחיה ומידידותינו בעולם, אנו מצפים, ללא קשר לביקורת שיש לנו כאופוזיציה על התנהלותו של נתניהו בנושא, לבצע צעדים ממשיים שיחזקו את ביטחונה של ישראל מול האיום המחריף באזור".

לפני כשבועיים נורו לכיוון יישובי הדרום שלוש רקטות משטח סיני. הרקטות התפוצצו בשטח פתוח ולא גרמו לנזק. טרם הירי נשמעה אזעקה בחלק מיישובי עוטף עזה ובחבל שלום. פעילים המזוהים עם ארגון דאע"ש לקחו אחריות לשיגור הרקטות וטענו כי מדובר בתגובה לסיוע הישראלי למצרים בחצי האי סיני.