"למרות האיסור, אכנס לאל-אקצה"

חאדר עדנאן, פּעיל הג'יהאד האסלאמי שהוחזק במעצר מנהלי ושוחרר לאחר ששביתת הרעב שלו סיכנה את חייו, העניק ריאיון בלעדי לחדשות 2 והודה כי היה קרוב למותו. למרות שנעצר שוב בירושלים ושוחרר, הוא הצהיר כי ינסה שוב להיכנס לעיר העתיקה בירושלים

"אם הייתי מהווה סיכון, לא היו משחררים אותי מהכלא או מהמעצר": חאדר עדנאן הפך לסמל בשטחים, כאשר שבת רעב במשך 55 ימים וגרם לשחרורו מהמעצר המנהלי. אתמול (שלישי) הוא העניק ריאיון בלעדי לחדשות 2 מביתו בג'נין והודה כי היה קרוב למוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פחות מיממה לאחר ששוחרר, נעצר עדנאן שוב בעיר העתיקה כשניסה להתפלל במסגד אל-אקצא. "מי אמר שכל דבר שאני עושה אני צריך לדווח לישראל? כשאני נכנס למסגד אני לא פוחד מהצבא הישראלי ולא מהשב"כ", הצהיר עדנאן - שנעצר תשע פעמים בשל מעורבותו בג'יהאד האסלאמי.

על תקופת שביתת הרעב אמר: "אל תשאל כמה ירדתי במשקל אלא כמה כבוד נוסף לי. חשבתי שאני קרוב למות מות קדושים - לא הסכמתי לקבל טיפול רפואי גם כשמצבי הבריאותי היה קשה מאוד". החשש שהיה שעדנאן ימות בכלא – מה שיצית בערה גדולה - ובשל כך הוא שוחרר.

החגיגות עם שחרורו של עדנאן (רויטרס)

לדבריו, הוא לא נרתע מהמעצר בדרך למסגד: "בפעם הבאה שאגיע, ייתכן שאבוא עם אלף איש שיכניסו אותי פנימה. איכנס עם גדר אנושית מסביבי ויהיו אנשים שיהיו מוכנים למות מות קדושים בשביל זה".

האסיר היחיד שהצליח להביך את ישראל ולגרום לשחרורו המוקדם, כך הוא מכונה בשטחים, הוסיף וטען כי תהיה עסקת חילופי שבויים בקרוב וחשף כי לטענת חמאס הם מחזיקים ביותר מארבעה ישראלים.