חמאס: ישראל מפעילה שפיריות אלקטרוניות בעזה

במשך שנים עושים כוחות צה"ל שימוש באמצעים אלקטרונים ומכשירים מתוחכמים על מנת לאסוף מודיעין אחר האויב. על פי מומחה לאבטחת מידע מרצועת עזה, לאחרונה החלה ישראל לעשות שימוש גם במכשיר ייחודי חדש - בצורת שפירית מעופפת, העוקבת אחר אנשי הארגון ומחפשת נעדרים ושבויים של צה"ל

הנשק הסודי? שפירית (רויטרס)

מקור העוסק באבטחת מידע ברצועת עזה מסר לאתר "אל-מג'ד", המקורב לחמאס, כי יחידות של ארגון הטרור הצליחו לשים את ידן על שפיריות אלקטרוניות מעופפות, שגודלן לא עולה על זה של ציפור ברחבי רצועת עזה. ומי עומד מאחורי הפיתוח המתקדם הזה? לטענת חמאס - מדובר באמצעי ריגול ישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת המקור, שפיריות אלו עוסקות בתצפית על תנועות אנשי הארגון, במטרה לגלות את מקום המסתור של חיילים ישראלים נעדרים וכן אחר חומרי נפץ. המקור מספר כי בשפיריות אלו הושתלו תמונותיהם של חיילים, על מנת שאלו יאותרו על ידי השפיריות.

"מרחוק הן נראות כמו ציפור קטנה ורגילה, אך בפועל זהו מתקן ריגול מתוצרת אמריקנית בשימוש של הציונים", מציין המקור. "על השפיריות מותקנים מכשירי GPS המשדרים אותות ללוויינים".

"באמצעות המשדרים הן חודרות לבניינים דרך פתחים קטנים כמו שעושים יתושים או זבובים", הוא הוסיף. "הם שולטים עליהם מרחוק באמצעות הלוויין". לדברי הגורם, השפיריות הללו יכולות אפילו לירות במטרה או לפוצץ עצמן עליהן.