פעיל הג'יהאד חאדר עדנאן נעצר שוב

פעיל הג'יהאד האסלאמי הוחזק במעצר מנהלי בישראל במשך 11 חודשים, ושוחרר אתמול לביתו תחת מעטה סודיות ובנוכחות כוחות הביטחון. עדנאן, שהיה ככל הנראה בדרכו לתפילה בהר הבית, נעצר שוב

"היה בדרכו להר הבית". עדנאן (רויטרס)

ישראל שחררה את האסיר ועצרה אותו שנית: חאדר עדנאן, העציר המנהלי לשעבר ששוחרר רק אתמול מהכלא, נעצר הערב (שני) באזור העיר העתיקה בירושלים. מהצבא נמסר כי עדנאן נתפס כשוהה בלתי חוקי והועבר לטיפול משטרתי. על פי הדיווח בתקשורת הפלסטינית, עדנאן היה בדרכו לתפילה בהר הבית בזמן שנעצר על ידי כוחות הביטחון סמוך לשער האריות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במערכת הביטחון הדגישו כי חאדר עדנאן מסורב כניסה לישראל בגין פעילות ביטחונית ו"ישראל רואה בחומרה את כניסתו לירושלים". עדנאן בן ה-34 נחשב לאחד מסמלי שובתי הרעב בכלא הישראלי. 

במשטרה הסבירו כי עדנאן היה בדרכו לתפילת ליל אל-קאדר בהר הבית. עדנאן עוכב בהיותו שוהה בלתי חוקי מאחר ואין בידיו אישור שהיה בתחומי הקו הירוק. במשטרת ירושלים הבהירו כי הוא נחקר כעת ובתום חקירתו יוחזר לשטחים.

הפגנות למען שחרורו (רויטרס)

שבת רעב במשך 55 ימים

עדנאן, פעיל הג'יהאד האסלאמי בגדה שהיה כלוא בישראל כעציר מנהלי במשך 11 חודשים, שבת רעב במשך 55 ימים ואושפז בבית החולים אסף הרופא לאחר שמצבו הרפואי התדרדר. לפני כשבועיים הושג עימו הסכם במסגרתו הוא יפסיק את שביתתו וישוחרר.

הוא שוחרר אתמול מהמרכז הרפואי של שב"ס במתחם כלא איילון והועבר לחיילי צה"ל שהשיבו אותו לפלסטינים. גורמים פלסטיניים אמרו אתמול כי השחרור התרחש בשעות הבוקר המוקדמות בכדי "למנוע את האפשרות ששיחרורו יהפוך לחגיגה".

"שחרורו היה תחת מעטה סודיות מוחלט, אפילו משפחתו של עדנאן לא ידעה על כך", דיוווחו אתמול מקורות פלסטיניים. כחלק מעסקת השחרור נאסר על חאדר לקיים ראיונות לעיתונות, או לשחרר הצהרות לתקשורת בימים הקרובים.