תיעוד: כיפת ברזל מיירטת מל"ט. צפו

מערכת ההגנה יכולה ליירט לא רק רקטות וטילים, אלא גם מטוסים ללא טייס: לראשונה נחשף תיעוד של אחד מניסויי היירוט שבוצעו באחרונה. בסרטון נראה כלי הטיס משייט בגובה רב עד לרגע היירוט המוצלח

הישג משמעותי למערכת ההגנה הישראלית: חברת רפאל ביצעה לאחרונה ניסוי מוצלח נוסף ביירוט איומים מהאוויר. הפעם מדובר במל"ט (מטוס ללא טייס) שהופל על ידי מערכת "כיפת ברזל", והתיעוד פורסם היום (שני) לראשונה על ידי החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחברה הסבירו כי מדובר ביכולת מובנית של כיפת ברזל, שקיימת כבר זמן מה, גם בגובה רב. החברה מבצעת באופן שגרתי נסיויים ביכולת ההגנה האווירית-מבצעית, ובתיעוד שפורסם היום נראה כלי הטיס משייט בגובה רב ומושמד על ידי טילי היירוט.

רק לפני שבועיים חדר כלי טיס בלתי מאויש לשטח ישראל מרצועת עזה. הוא נפל סמוך לגדר המערכת בשטח ישראל. מדובר במזל"ט שהמערכות בישראל עקבו אחריו ושהתרסק רגע לפני שהוחלט להפילו. אנשי מערכת הביטחון אספו את הכלי לבדיקה.

ארכיון (רויטרס)

לפני כחצי שנה, בזמן שחמאס ערך מצעד צבאי ברחובות עזה, הוקפצו מטוסי קרב של חיל האוויר לאזור גדר הגבול עם עזה לאחר שבמהלך התהלוכה שערך הארגון לציון 27 שנים להיווסדו, בוצעה טיסת ראווה של כלי טיס בלתי מאויש.

המזל"ט שטס בשמי הרצועה הקפיץ את חיל האוויר לאחר שזוהה במכ"מים. מטוסי קרב הוזנקו במהרה לאזור מחשש שמדובר בניסיון חדירה למרחב האווירי של ישראל לצורך ביצוע פיגוע או איסוף מודיעין. האירוע הסתיים מבלי שנורתה אש לעבר כלי הטיס.

הפעם הקודמת בה חדר מזל"ט שנשלח מעזה לשטח ישראל הייתה ביולי שעבר, במהלך מבצע "צוק איתן". חיל האוויר יירט אז את כלי הטיס, שככל הנראה היה מדובר בכלי ממולכד, מול קו החוף של אשדוד. טיל קרקע-אוויר מסוג "פטריוט" נורה לעבר המזל"ט והשמידו באוויר.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני