יעלון: "עסקה להשבת הישראלים לא על הפרק"

שר הביטחון התייחס לגורלם של שני הנעדרים שמוחזקים בעזה ואמר: "ניסינו להחזיר אותם על רקע הומניטארי. איננו מדברים על עסקה, אנחנו דורשים מחמאס להביא להחזרתם ללא תנאים". על ההסכם עם אירן אמר: "זו טעות היסטורית"

הישראלים שחצו הגבול לעזה (חדשות 2)

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הבהיר היום (שני) כי בשלב זה אין עסקה להשבת אברה מנגיסטו והישראלי הנוסף שחצו את גדר הגבול לרצועת עזה. "אנחנו דורשים מחמאס להביא להחזרתם של הישראלים ללא תנאים", אמר יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר הביטחון ציין במהלך כנס בנושא "עשור להתנתקות" של המכון הישראלי לדמוקרטיה ו"מקור ראשון" כי ישראל פעלה להשבת השניים מהרצועה על רקע הומניטרי, אולם הניסיונות לא צלחו עד כה ונכון לשלב זה - אין עסקה על הפרק. "שני ישראלים מוחזקים בעזה, שניהם עברו ביוזמתם, אחד בספטמבר והשני באפריל האחרון ושניהם לא בריאים בנפשם", הסביר יעלון. "אנחנו ניסינו גם דרך הפעילות שלנו וגם דרך האיפול התקשורתי להביא לחזרתם הביתה על בסיס הומניטרי".

בדבריו הדגיש יעלון כי ישראל רואה בחמאס כאחראי להשבת השניים לשטח ישראל. "כרגע אין עסקה, ואנחנו דורשים מחמאס להשיבם", הבהיר.

"חמאס אחראי", יעלון (חדשות 2)
 

בהמשך התייחס יעלון גם להסכם המתגבש בין אירן למעצמות בוינה וטען כי הוא בגדר טעות היסטורית. "אירן תצא מההסכם כמדינה עם לגיטימציה להפוך למדינת סף גרעינית", אמר. "אחרי עשור, יוסרו כל הכבלים מההסכם כפי שהוא נראה כיום, היא תקבל כסף מיד עם הסרת הסנקציות שיעבור לחמאס, לחיזבאללה, לאסלאם הקיצוני בתימן ובעירק והשאלה היא האם העולם המערבי לא רואה את זה. זו טעות היסטורית ולכן אנחנו בישראל, נמשיך להגן על עצמנו בכוחות עצמנו".