אחרי תקרית הירי: מח"ט בנימין, אל"מ ישראל שומר, נחקר באזהרה

פרסום ראשון: אל"מ ישראל שומר, שירה למוות בצעיר פלסטיני שיידה לעבר רכבו אבן בכפר ליד לרמאללה, נחקר באזהרה על האירוע. בחקירתו טען: הייתי בסכנה, פעלתי לפי הנהלים. "בצלם" פרסם תיעוד מהתקרית

המח"ט נחקר באזהרה: אחרי התקרית שבה מפקד חטיבת בנימין ירה והרג צעיר פלסטיני שיידה אבנים לעבר רכבו סמוך לרמאללה, אלוף-משנה ישראל שומר נחקר באזהרה במצ"ח - כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online. בחקירתו טען אל"מ שומר כי חש שהיה בסכנה וכי פעל על פי הנהלים. הוא התייעץ עם עורך דין בעניינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתוך כך, היום פרסם ארגון "בצלם" תיעוד של התקרית, שמעלה לכאורה כי אל"מ שומר ירה והרג את הצעיר הפלסטיני לאחר שהשליך ממרחק קצר אבן על שמשת רכבו שהתנפצה - ונמלט מהמקום. בתיעוד, כך לטענת חברי הארגון, נראה הג'יפ כשהוא עוצר בצומת מיד לאחר שהושלכה עליו האבן, ומתוכו יוצאים שני חיילים הפותחים במרדף אחרי הצעיר.

המשך המרדף והירי מתרחשים מחוץ לשדה הראייה של מצלמת האבטחה ואינם מתועדים בסרטון. לדברי מספר עדי ראייה, אל"מ שומר ירה בצעיר בעת שהיה במרחק של כעשרה מטרים ממנו, ואז ניגש אליו ודחף אותו באמצעות רגלו.

בצה"ל טענו כי בתקרית הותקף כוח צה"ל בכפר א-ראם באבנים ובסלעים גדולים על ידי המון זועם. במהלך התקיפה חשו החיילים בסכנה לחייהם, לכן מפקד הכוח, אל"מ שומר, ביצע נוהל מעצר חשוד כלפי אחד הצעירים, ירה ופגע בו. הפלסטיני שנפצע פונה לבית חולים ברמאללה, שם על פי דיווחים בכלי תקשורת פלסטיניים הוא מת מפצעיו.

אזור התקרית (חדשות 2)


הפלסטינים, לעומת זאת, טענו כי הצעיר שנהרג, מוחמד אל קסבה, בן 17, נורה ע"י כוחות צה"ל אחרי שניסה לטפס על חומת ההפרדה - ולא עקב כך שיידה אבנים לעבר הכוח שבראשו עמד מח"ט בנימין. אל קסבה היה בדרכו לתפילת יום שישי במסגד אל אקצה - ונורה כשעשה את דרכו למחסום.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני