ישראל שחררה את האסיר ששבת רעב עדנאן חאדר

פעיל הג'יהאד האסלאמי שהוחזק במעצר מנהלי בישראל במשך 11 חודשים, שוחרר לביתו תחת מעטה סודיות ובנוכחות כוחות הביטחון. חאדר, נחשב לאחד מסמלי המאבק הפלסטיני לאחר ששבת רעב במשך 55 ימים ואף אושפז בבית החולים אסף הרופא לאחר שמצבו הבריאותי הידרדר

ישראל שיחררה לפנות בוקר (ראשון) את האסיר הביטחוני עדנאן חאדר - מסמלי שובתי הרעב בכלא הישראלי. חאדר בן ה-34, פעיל הג'יהאד האסלאמי בגדה שהיה כלוא בישראל 11 חודשים, שוחרר מהמרכז הרפואי של שב"ס במתחם כלא איילון והועבר לחיילי צה"ל שהשיבו אותו לפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

שחרורו של חאדר התבצע בנוכחות מוגברת של כוחות ביטחון בצומת עראבה, כ-12 קילומטר דרומית לעיר ג'נין, שם נמסר לידי נציגים של לשכת התיאום הפלסטינית. גורמים פלסטיניים אמרו כי השחרור התרחש בשעות הבוקר המוקדמות בכדי "למנוע את האפשרות ששיחרורו יהפוך לחגיגה".

חאדר, שהוחזק במעצר מנהלי, נחשב לאחד מסמלי המאבק הפלסטיני בכלא הישראלי לאחר ששבת רעב במשך 55 ימים ואושפז בבית החולים אסף הרופא לאחר שמצבו הבריאותי הידרדר. לפני כשבועיים הושג עימו הסכם במסגרתו הוא יפסיק את שביתתו וישוחרר.

הפגנות למען שחרורו (רויטרס)


"שחרורו היה תחת מעטה סודיות מוחלט, אפילו משפחתו של עדנאן לא ידעה על כך", דיוווחו מקורות פלסטיניים. כחלק מעסקת השחרור נאסר על חאדר לקיים ראיונות לעיתונות, או לשחרר הצהרות לתקשורת בימים הקרובים.