ליאור לוטן בבית הנעדר: "הדברים שנאמרו לא משקפים את ערכיי"

אל"מ (במיל') ליאור לוטן התנצל שוב על הדברים שאמר למשפחתו של הצעיר שנעדר בעזה. "לא היה נכון לומר את הדברים והם אינם משקפים את התנהלותי". לוטן ורה"מ נתניהו נפגשים כעת עם בני משפחת מנגיסטו בביתם באשקלון

מתאם הממשלה לענייני שבויים אל"מ (במיל') ליאור לוטן התנצל שוב על הדברים שאמר למשפחתו של הצעיר שנעדר בעזה ושעוררו סערה. "הדברים שנאמרו אינם משקפים את דרך התנהלותי, את ערכיי ואת דרך חשיבתי", אמר לפני כניסתו לבית משפחת מנגיסטו באשקלון. גם ראש הממשלה נתניהו הגיע לפגישה עם בני המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"באתי לכאן עכשיו כדי להיפגש עם משפחת מנגיסטו", אמר לוטן. "בפגישה האחרונה נאמרו על ידי דברים שלא נכון היה לאומרם ובשל כך אני מרגיש צורך עמוק להתנצל בפני המשפחה. אני רוצה גם להבטיח למשפחה שאמשיך לפעול בכל דרך ובכל זמן כדי להביא למימושה של המשימה ולהשבתו המהירה ובבריאות של אברה לביתו ולמשפחתו".

אמו של אברה מנגיסטו (רויטרס)

משפחת מנגיסטו הייתה אמורה להיפגש היום עם ראש הממשלה נתניהו במעונו בירושלים, אך הפגישה בוטלה לאחר שאמו של אברה לא חשה בטוב. תחילה הוחלט לדחות את הפגישה לשבוע הבא, אך בצהריים החליט ראש הממשלה להגיע בעצמו לאשקלון ולהיפגש עם בני המשפחה.

"עשו לליאור לינץ'"

בהקלטה שפורסמה אמש בערוץ 10, נשמע לוטן כשהוא מזהיר באגרסיביות יתרה את המשפחה שלא למתוח ביקורת על האופן שבו מטפלת המדינה בהשבתו של אברה מנגיסטו ולא להפנות אצבע מאשימה לעבר ראש הממשלה כדי שלא יצטרכו לשאת בתוצאות, כך כהגדרתו.

"אתמול עשו לליאור לינץ'", כתבה הבוקר רעייתו שלומית בעמוד הפייסבוק שלה. "נכון, הפגישה הייתה מאוד טעונה והרוחות בה התלהטו שלא לצורך, אבל זאת לא הייתה גזענות ולא היו שום איומים. מי שמכיר את ליאור יודע שהוא לא גזען וגם המשפחה יודעת את זה".

"לא גזענות ולא איומים" (פייסבוק)

לדבריה הצטרף גם שר החינוך נפתלי בנט. "צריך להפסיק את הציד, כולם טועים", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "ליאור לוטן הוא גיבור ישראל, עטור צל"ש בפעולה בה נפצע קשה על מנת לנסות לשחרר שבוי צה״ל מידי מחבלים. הוא שירת ביחידה והשתתף בפעולות לשחרור נחשון וקסמן וחטיפת דיראני ורבות אחרות. הוא הקדיש את חייו למען בטחון ישראל-למעננו".