רעייתו של ליאור לוטן: "עושים בו לינץ', הוא לא גזען"

לאחר שדבריו לבני משפחתו של הנעדר הישראלי אברה מנגיסטו חוללו סערה, מתייצבים פוליטיקאים לצידו של מתאם הממשלה לענייני שבויים. "הציד צריך להיפסק", כתב השר בנט. רעייתו: "הוא לא גזען, הוא פועל בהתנדבות"

ליאור לוטן, ארכיון (חדשות 2)

לאחר שדבריו לבני משפחתו של הצעיר הישראלי הנעדר בעזה חוללו סערה, שורה של פוליטיקאים בכירים מתייצבים לצידו של מתאם הממשלה לענייני שבויים, אל"מ (במיל') ליאור לוטן. גם רעייתו שלומית פרסמה הבוקר (שישי) פוסט נרגש בפייסבוק שבו טענה כי הקדיש את כל מרצו לעזרת המשפחה. "הוא לא גזען", כתבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בהקלטה שפורסמה אמש בערוץ 10, נשמע לוטן כשהוא מזהיר באגרסיביות יתרה את המשפחה שלא למתוח ביקורת על האופן שבו מטפלת המדינה בהשבתו של אברה מנגיסטו ולא להפנות אצבע מאשימה לעבר ראש הממשלה כדי שלא יצטרכו לשאת בתוצאות, כך כהגדרתו. הוא התנצל על הדברים אך הפך למוקד לביקורת מאז.

"ליאור לא גזען" (פייסבוק)

"אתמול עשו לליאור לינץ'", כתבה הבוקר רעייתו שלומית בעמוד הפייסבוק שלה. "נכון, הפגישה הייתה מאוד טעונה והרוחות בה התלהטו שלא לצורך, אבל זאת לא הייתה גזענות ולא היו שום איומים. מי שמכיר את ליאור יודע שהוא לא גזען וגם המשפחה יודעת את זה".

"מה שלא יודעים זה שליאור עושה את התפקיד הזה בהתנדבות כבר כמעט שנה, הוא החליט שהוא לא רוצה לקבל שכר", הוסיפה בפוסט הנרגש. "כששאלתי אותו למה, הוא אמר לי שעל עבודת קודש לא משלמים, פשוט מודים על האפשרות להציל חיים".

לדבריה הצטרף גם שר החינוך נפתלי בנט. "צריך להפסיק את הציד, כולם טועים. כל הזמן", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו. "בן אדם - יש לו מאזן של דברים טובים ורעים, מוצלחים ופחות מוצלחים שעשה בחייו. במאזן של ליאור לוטן קשה להתחרות".

"ליאור לוטן הוא גיבור ישראל, עטור צל"ש בפעולה בה נפצע קשה על מנת לנסות לשחרר שבוי צה״ל מידי מחבלים. הוא שירת ביחידה והשתתף בפעולות לשחרור נחשון וקסמן וחטיפת דיראני ורבות אחרות", הוסיף בנט. "הוא הקדיש את חייו למען בטחון ישראל-למעננו".

"ליאור טעה והתנצל - וזה קורה. כוונתו הייתה טובה: לצמצם חשיפה תקשורתית אשר מעלה מיד את מחיר דרישות החמאס. הלינץ' הציבורי הוא לא טעות. הוא מכוון, והוא חייב להיפסק כאן ועכשיו".

אמו של אברה, אתמול (רויטרס)

חבר הכנסת עפר שלח, חבר אישי של לוטן, הודה בטעות שעשה אך יצא גם הוא להגנתו: "הוא ניהל מו״מ עם הקשוחים והאכזריים שבאויבים. הוא למד ולימד את התחום הזה, המורכב מאין כמוהו. והוא התנדב, במלוא מובן המילה, לתפקיד מתאם פעולות השבויים והנעדרים, למרות שהכיר היטב את השריטות שחוו אחרים בתפקיד הזה".

"ביממה האחרונה שאלו רבים איך ליאור היה מדבר לו היה מדובר במשפחה אחרת. את הדברים הבאים אני אומר לא כחבר שלו, אלא כמי שמכיר את המערכת הביטחונית בישראל מבפנים: לו זה היה, חס וחלילה וחס, הבן שלכם, לא הייתם רוצים שום אדם אחר למשימה של השבתו הביתה חוץ מליאור לוטן".