חיילות נדבקו בפטרייה מסתורית בצריפין, צה"ל פתח בבדיקה

17 חיילות המשרתות במוקד טלפוני בבסיס נדבקו בפטרייה שמקורה לא ברור. מאות חיילים ואזרחים עובדי צה"ל ביחידה נבדקו על מנת לוודא שלא נדבקו. החיילות חוששות לשוב לבסיס, בצה"ל מרגיעים: "הופצו הנחיות מסודרות למניעת התפשטות הפטרייה"

אחת החיילות שנדבקו (חדשות 2)

פטרייה מסתורית משגעת את הבסיס: 17 חיילות שמשרתות במוקד טלפוני באחת היחידות בבסיס צריפין נשלחו הביתה לאחר שפטרייה מדבקת זוהתה על גופן. מאות חיילים ואזרחים עובדי צה"ל ביחידה נבדקים היום (רביעי) בידי צוותי רפואה כדי לוודא שלא נדבקו אנשים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החיילות שנדבקו בפטרייה טוענות שכבר לפני שלושה שבועות הן התלוננו על הנגעים שהתגלו על מקומות רבים בגופן, אך המפקדת שלהן לא נתנה להן מענה הולם. לאחר שפנו לקצין העיר - הן הופנו לחיל הרפואה.

במקביל, כך על פי גורם צבאי, הגיע למוקד מפקד היחידה, קצין בדרגת סגן-אלוף, זיהה נגעים על שתי חיילות ושאל אותן על כך. הוא הנחה לעדכן אותו אם יימצאו חיילות נגועות נוספות ופנה מיד לגורמי הרפואה. לפני כיומיים הוא קיבל דיווח על 17 חיילות שנדבקו.

"לא יודעות מה המקור של הפטרייה, וזה מלחיץ"

החיילות מספרות שתחילה הביאו להן מגבוני ניקוי ואמרו להן לחטא את המקום. "אמרו לנו שלא מבטיחים שלא נידבק ושהגורם המידבק עדיין נמצא", סיפרו. "גם אמרו שהפטרייה לא נוראית, שאין בעיה אם נידבק - ומי שתידבק תקבל טיפול תרופתי בלבד"."זה מקום שבו כל הבנות נמצאות יחד בחדר אחד", סיפרה אחת החיילות לחדשות 2 Online. "ביום ראשון שאר הבנות אמורות לחזור ובכלל לא בטוח שהפטרייה תעבור להן. היום הביאו לנו חומר ניקוי מיוחד ואמרו לנו לחטא את העמדות עם סמרטוטים. בינתיים אנחנו לא יודעות מה המקור של זה וזה מלחיץ אותנו".

גורם צבאי מסר כי מדובר בפטרייה מדבקת ומגרדת, אך לא מסוכנת. בחיל הרפואה בודקים מה מקורה - ועדיין לא ידועים להגיד באיזו פטרייה מדובר.

בפוסט שפרסמו החיילות בפייסבוק בעמוד חיילים מצייצים, הן לא חשפו את זהות היחידה שלהן אך כתבו: "אנחנו חוששות לבריאותנו. למרות שאנחנו חיילות אנחנו עדיין בנות אדם ולא הפקר למפגעים בריאותיים".מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מיד עם היוודע המקרה למפקדים, כלל החיילים עליהם נראו הסימנים הופנו לקבלת טיפול רפואי ואף התבצעה פנייה למדור האפידמולוגיה של צה״ל. כמו כן, במקביל, צוות רפואי הגיע לבסיס על מנת לבדוק את כלל החיילים ואת המוקד עצמו וניתנו להם הנחיות ברורות לגבי טיפול וניקוי המקום על מנת למנוע הידבקות. כלל החיילים שנדבקו שוחררו לביתם וקיבלו טיפול תרופתי. בנוסף בוצעה שיחה של מפקד היחידה ורע"ן בריאות הצבא לכלל החיילים והופצו הנחיות מסודרות למניעת התפשטות התחלואה ביחידה״.