ועדת לוקר: מהפכה בתנאי הפנסיה של אנשי הקבע

הוועדה לבחינת תקציב הביטחון הגישה את המלצותיה לראש הממשלה נתניהו, אך הפרטים ייחשפו לציבור רק בעוד כשבועיים. עיקרי הדברים שהגיעו לידי חדשות 2 מעלים כי הוועדה ממליצה להגדיל את תקציב הביטחון ובעיקר – לערוך שינויים דרמטיים בתנאי הפנסיה של אנשי הקבע הלא קרביים

(חדשות 2)

אחרי כמעט שנתיים של עבודה, ועדת לוקר לבחינת תקציב הביטחון הגישה היום (שלישי) את המלצותיה לראש הממשלה. במערכת הביטחון חששו מאוד מההמלצות וביקשו לדחות את פרסומן, ואכן - הממשלה אינה מפרסמת בשלב זה את ההמלצות והן צפויות להתפרסם במלואן רק בעוד כשבועיים. עם זאת, לידי חדשות 2 הגיעו עיקרי ההמלצות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מסקנות ועדת לוקר כוללות שלוש מסקנות עיקריות:

• הגדלת תקציב הביטחון מ-55 מיליארד שקלים ל-59 מיליארד שקלים. הגדלת תקציב הביטחון תחייב העמקת קיצוצים במשרדים אחרים.

• אגף השיקום בצה"ל יטפל רק בחיילים שנפגעו בפעילות מבצעית.

• מהפכה בתנאי הפנסיה של אנשי הקבע.

(חדשות 2)

במצב הקיים כיום, אנשי הקבע פורשים מצה"ל בסביבות גיל 45 ועד לגיל הפנסיה הרשמי הם זוכים לפנסיה חודשית - קצבת גישור. ועדת לוקר ממליצה כי במקום פנסיית הגישור הנהוגה היום, יזכו אנשי קבע לא קרביים למענק חד פעמי. גובה המענק יהיה תלוי בוותק ובשירות הקרבי, אם היה כזה.

(חדשות 2)

המענק הממוצע של אנשי הקבע הלא קרביים יעמוד על 800 אלף שקלים. מדובר אומנם בסכום גבוה יחסית לנהוג במשק, אבל נמוך מהסכום שאנשי הקבע התרגלו לקבל. עוד ממליצה הוועדה כי גיל הפרישה מצה"ל לא יהיה אחיד.

סעיף נוסף שצפוי לעורר התנגדות רבה בצה"ל הוא ששינוי תנאי הפנסיה יחול גם על אנשי הקבע שמשרתים היום ושגילם אינו עולה על 35. על פי המלצת הוועדה, הסדרי הפנסיה של אנשי הקבע הקרביים ימשיכו להיות כפי שנהוג היום.